Budou příští rok sezónní testy?

Světová rada motorsportu schválila nedávno na svém zasedání v Mexiku kalendář pro příští sezónu. Ten je oficiální, ale nelze vyloučit, že v něm dojde ke změnám. Týmy ovšem naráží na problém.
Budou příští rok sezónní testy?

Příští rok bychom se skutečně mohli dočkat 21 závodů. Problémem je, že kalendář je velmi nahuštěný a sezóna začne až v dubnu. Pro personál týmů to bude hodně náročné. Je zde ale ještě jeden problém. Týmy se dohodly na dvou předsezónních testech v Barceloně na začátku a v polovině března.

Jak bude (zřejmě) vypadat sezóna 2016?

Jak bude (zřejmě) vypadat sezóna 2016?

Horší je ovšem situace u sezónních testů. Ty se letos konaly vždy v úterý a ve středu po některých závodech v Evropě. Příští rok ale máme mnoho dvojic závodů týden po sobě. Testy je tak obtížné někam vměstnat. První testy by mohly být ve Španělsku. S těmi dalšími to ale bude výrazně horší. Po závodě buď následuje další závod (po Rakousku například sice až za dva týdny, ale poprvé až v Ázerbájdžánu) nebo je trať k testům nevhodná – jako třeba Maďarsko, Spa, Monza.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Red Bull si na upgrade motoru počká

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.