Budeme vyrovnanými soupeři Red Bullu a Ferrari, věří před Singapurem McLaren

S blížícím se závodem v ulicích Singapuru v McLarenu přetrvává přesvědčení, že není důvod mít obavy z výkonnosti na pomalé trati s vysokým přítlakem. Tři týmy bojující o titul by měly svést vyrovnaný souboj.

"Je to pro nás velký víkend, hlavně proto, že nám scházela rychlost v Maďarsku, což je reference pro pomalé okruhy s velkým přítlakem," řekl inženýr McLarenu Phil Prew. "Mělo by to být vyrovnané mezi Red Bullem, Ferrari a námi."

Tým z Wokingu to uvedl již ve svém předzávodním prohlášení, v Singapuru by se podle něj měly naplno projevit přísnější testy ohebnosti komponent vozu, což je další důvod, proč by měla být ztráta na soupeře minimální nebo žádná.

"Máme několik velkých úprav, ale od Maďarska také lépe rozumíme vozu a způsobům, jak ho využít, jak z něj dostat přítlak," pokračoval Prew. "Po Maďarsku jsme uznali, že jsme neměli dostatečnou rychlost. Od té doby jsme měli několik úprav vozu, některé jsme nasadili už ve Spa a Monze, a budeme s nimi pokračovat."

"Pro Singapur budeme mít další úpravy, nové přední křídlo a další díly, které mají zvýšit přítlak. O některých úpravách už víme, že fungují, protože jsme je použili v předchozích závodech, i když to bylo při jiných úrovních přítlaku. Doufáme, že to, co jsme v posledních šesti týdnech na vůz přidali, bude stačit na smazání té ztráty."

Další článek: Virgin nasadí poslední úpravy vozu a soustředí se na rok 2011

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00