Budeme pokračovat v tlaku na Ferrari, říká po vítězství Hamilton

Mercedes se ve Velké ceně Španělska raduje z prvního dvojitého vítězství v letošní sezóně formule 1. Lewis Hamilton vyhrál druhý závod v řadě a Valtteri Bottas dojel na druhé pozici.
Budeme pokračovat v tlaku na Ferrari, říká po vítězství Hamilton

Čtyřnásobný mistr světa dominoval závodu od startu do cíle, kterým projel 20 sekund před svým týmovým kolegou.

„Dnes jsem mezi mnou a vozem cítil synergii, což jsem necítil celý rok. Je to dobrý pocit. Nedosáhl bych toho bez tohoto neuvěřitelného týmu. Tihle kluci odvedli skvělou práci, jsem na všechny velmi hrdý,“ řekl po závodě Hamilton, který dnes získal své 64. vítězství v kariéře.

Dnešní dvojité vítězství by podle Hamiltona mohlo Mercedes povzbudit k vyvinutí většího tlaku na hlavního rivala, tým Ferrari.

„Tohle je moment, kdy se budeme snažit pokračovat ve vyvíjení tlaku. Dvojité vítězství pro tým, máme tady vedení Mercedesu, které nás podporuje od prvního dne, takže je skvělé je tu mít a vidět tu pravou sílu v týmu. Doufám, že to bude pokračovat.“

Poručíme větru, dešti a Pirelli kvůli nám pneumatiky neměnilo, říká Wolff

Poručíme větru, dešti a Pirelli kvůli nám pneumatiky neměnilo, říká Wolff

Bottas letos potřetí druhý

Již potřetí v letošní sezóně získal druhé místo Valtteri Bottas, který si tak alespoň částečně napravil chuť po minulém závodě v Ázerbájdžánu, kdy jej defekt pneumatiky pár kol před cílem z prvního místa připravil o vítězství.

Bottas se přitom na druhé místo dostal díky nepovedené zastávce v boxech Sebastiana Vettela, jehož mechanici Ferrari měli problém při druhé zastávce v boxech během Virtuálního safety caru.

„Samozřejmě jsem dnes chtěl bojovat o vítězství v závodě, ale pro tým to byl dobrý závod,“ řekl Bottas.

„Měli jsme vážně dobrý vůz. Tým dnes dokázal se svou strategií reagovat. Nikdy jsem nevěřil, že by mohla fungovat strategie jedné zastávky, ale zvládli jsme to, takže jsem šťastný. Myslím, že z pohledu týmu to bylo tento víkend skvělé. Musíme v tom jen pokračovat a moje vítězství přijdou.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Hülkenberg: Grosjean je rád v hodinách, v prvním kole to ale není vhodné

20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.
11:27 | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
12. června | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
12. června | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00