Budeme pokračovat v tlaku na Ferrari, říká po vítězství Hamilton

Mercedes se ve Velké ceně Španělska raduje z prvního dvojitého vítězství v letošní sezóně formule 1. Lewis Hamilton vyhrál druhý závod v řadě a Valtteri Bottas dojel na druhé pozici.
Budeme pokračovat v tlaku na Ferrari, říká po vítězství Hamilton

Čtyřnásobný mistr světa dominoval závodu od startu do cíle, kterým projel 20 sekund před svým týmovým kolegou.

„Dnes jsem mezi mnou a vozem cítil synergii, což jsem necítil celý rok. Je to dobrý pocit. Nedosáhl bych toho bez tohoto neuvěřitelného týmu. Tihle kluci odvedli skvělou práci, jsem na všechny velmi hrdý,“ řekl po závodě Hamilton, který dnes získal své 64. vítězství v kariéře.

Dnešní dvojité vítězství by podle Hamiltona mohlo Mercedes povzbudit k vyvinutí většího tlaku na hlavního rivala, tým Ferrari.

„Tohle je moment, kdy se budeme snažit pokračovat ve vyvíjení tlaku. Dvojité vítězství pro tým, máme tady vedení Mercedesu, které nás podporuje od prvního dne, takže je skvělé je tu mít a vidět tu pravou sílu v týmu. Doufám, že to bude pokračovat.“

Poručíme větru, dešti a Pirelli kvůli nám pneumatiky neměnilo, říká Wolff

Poručíme větru, dešti a Pirelli kvůli nám pneumatiky neměnilo, říká Wolff

Bottas letos potřetí druhý

Již potřetí v letošní sezóně získal druhé místo Valtteri Bottas, který si tak alespoň částečně napravil chuť po minulém závodě v Ázerbájdžánu, kdy jej defekt pneumatiky pár kol před cílem z prvního místa připravil o vítězství.

Bottas se přitom na druhé místo dostal díky nepovedené zastávce v boxech Sebastiana Vettela, jehož mechanici Ferrari měli problém při druhé zastávce v boxech během Virtuálního safety caru.

„Samozřejmě jsem dnes chtěl bojovat o vítězství v závodě, ale pro tým to byl dobrý závod,“ řekl Bottas.

„Měli jsme vážně dobrý vůz. Tým dnes dokázal se svou strategií reagovat. Nikdy jsem nevěřil, že by mohla fungovat strategie jedné zastávky, ale zvládli jsme to, takže jsem šťastný. Myslím, že z pohledu týmu to bylo tento víkend skvělé. Musíme v tom jen pokračovat a moje vítězství přijdou.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (40) Další článek: Hülkenberg: Grosjean je rád v hodinách, v prvním kole to ale není vhodné
16:32 | Zdá se, že Ticktum má smůlu. Účastní se zimní asijské F3, ale body za super licenci podle Autosportu nedostane. FIA totiž požaduje, aby měla série alespoň 5 závodů a tato má jen 3.
10:49 | Kuan-jü Čou bude vedle závodění ve F2 pracovat jako vývojový jezdec Renaultu. Čínský závodním prošel Jezdeckou akademií Ferrari.
21. ledna | HWA bude spolupracovat ve F2 s týmem Arden. Šance pro juniory Mercedesu...
20. ledna | Objevují se spekulace, že manažerem Micka Schumachera bude N. Todt.