Budeme mít problémy postoupit do třetí části kvalifikace, odhadl Alonso

Ferrari si sice do Číny přivezlo menší vylepšení vozu, ale podle Fernanda Alonsa se to na trati příliš neprojeví. Španěl nečeká, že by v sobotu patřil mezi deset nejrychlejších.
Budeme mít problémy postoupit do třetí části kvalifikace, odhadl Alonso

"Nic se nezměnilo," konstatoval španělský jezdec na čtvrteční tiskové konferenci. "Myslím, že to pro nás znovu bude těžký víkend. Neočekávám žádná překvapení, a jak s týmem říkáme celý týden, auto má pro tento závod menší vylepšení, nic velkého. A myslím, že to platí i pro všechny ostatní týmy kolem nás v paddocku."

"Takže očekávám, že pozice zůstanou víceméně stejné jako v prvních dvou závodech, což pro nás znamená těžký víkend. Asi budeme mít potíže postoupit do třetí části kvalifikace, v závodě se pak budeme stejně jako v těch dvou předchozích snažit získat co nejvíc bodů. Musíme mít dobrou strategii, dobře zvládnout pneumatiky a mít trochu štěstí."

K vítězství v Malajsii Alonsovi pomohlo počasí, ale že by déšť byl zárukou dobrého výsledku i v Šanghaji, si jezdec Ferrari nemyslí.

"Déšť může znamenat velmi dobrý nebo také velmi špatný víkend, protože je to tak trochu loterie. Stát se může cokoliv," připomněl. "Můžete mít správné pneumatiky ve správnou chvíli, nebo zcela nevhodné ve špatnou chvíli, tohle se v mokrých závodech stává."

"Jak jsem řekl, známe své možnosti v normálním závodě, známe svá současná omezení, v současnosti prostě nejsme dost rychlí. V mokrém závodě můžete získat víc bodů, nebo také ztratit. V současnosti je pro nás riziko mokrého závodu asi dobré, protože v normálních podmínkách nejsme tak rychlí, jak jsme očekávali."

Další článek: Lotus podal protest proti zadnímu křídlu Mercedesu