Budeme ctít tradici slavného jména, slibuje Lotus

Jednou bude tým soupeřit s Ferrari a McLarenem.
Jméno Lotus se v příští sezóně vrátí do formule 1, ale se zcela jiným majitelem z Malajsie. Šéf týmu Tony Fernandes však uvedl, že nechce ignorovat dědictví slavné značky.

"Plně si uvědomujeme historický odkaz a chceme ho podpořit," řekl Fernandes pro BBC. "Je to výjimečný odkaz. Dokonce i výběr barev vyvolá obrovské debaty. Snažíme se zachovat tento odkaz z hlediska marketingu i značky."

Technický ředitel Lotusu F1 Mike Gascoyne se domnívá, že se ke svým tradicím vrací celá formule 1.

"Lotus a Colin Chapman byli o technických inovacích," uvedl. "Myslím, že nastala ta správná chvíle pro návrat malých týmů, protože se formule 1 snad vydala tímto směrem."

"Malé inovativní týmy s dobrou technikou, to je můj původ, to mě vzrušuje na návratu do formule 1 s malým týmem a tak chceme pracovat."

Za malé vítězství považují Malajci skutečnost, že se podaří oživit jméno Lotus ve formuli 1. Dobré výsledky na trati by měly přijít později.

"Vpředu jezdit nebudeme, ale máme dobré základy, na kterých můžeme stavět," řekl Fernandes. "Máme skvělou značku a jméno a fanouškům říkáme: ´Vydržte, užijte si s námi znovuzrození, protože se nic nevyrovná tomu být outsider a jít nahoru.´"

"Doufáme, že se budeme neustále zlepšovat, ale nikdo by si neměl myslet, že v Bahrajnu budeme soupeřit s Ferrari nebo McLarenem. Ale jednou ano. Jsme tu, abychom vyhrávali, ale bude to chvíli trvat."

Prvním cílem Lotusu je postoupit v kvalifikaci na GP Bahrajnu do druhé části, obecně chce být nejlepší z nováčků.
Další článek: Brawn: Byl bych udiven, kdyby šel Button do McLarenu