Bude v čele Renaultu Alain Prost?

Renault na tom v letošním roce příliš dobře nejspíše nebude. Přesto půjde o jeden z týmů, na který se bude v únoru upínat největší pozornost.
Bude v čele Renaultu Alain Prost?

Jaký bude přesný název týmu? Jaké bude jeho zbarvení a kdo bude stát v jeho čele? V prosinci jsme se dozvěděli pouze to, že Renault oficiálně odkoupil tým Lotus a jezdit za něj budou Maldonado a Palmer. Na další podrobnosti si musíme počkat – podle prvotních informací do ledna, ale později Renault upřesnil, že vše zveřejní až v únoru.

Renault koupil Lotus v přepočtu za 37 Kč

Renault koupil Lotus v přepočtu za 37 Kč

Gian Carlo Minardi na svém webu píše, že Renault bude chtít do svého čela Alaina Prosta, kterého dnes můžeme pravidelně vídat v garáži Renaultu ve formuli E. Není to ale poprvé, co je Prost s týmem Renault spojován. Ještě před odkoupením Lotusu se spekulovalo, že v týmu bude mít Prost dokonce minoritní podíl. Nakonec se tak ale nestalo.

Minardi rovněž píše, že se ředitel Renaultu Carlos Ghosn snaží získat pro svůj tým Fernanda Alonsa.

K tématu Renaultu se vyjádřil také Jean Alesi. Ten vnímá návrat Renaultu jako velmi dobrou zprávu pro Francii, ale formu Renaultu vidí pesimisticky.

„V roce 2016 není šance,“ reagoval Alesi pro Motorsport.com na dotaz, zda se může Renault letos dostat na stupně vítězů. „Musí znovu vybudovat tým, takže to bude přechodné období.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (23) Další článek: Video: Kobajaši v super formuli
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen