Bude tým z Hinwilu více Sauber nebo Alfa Romeo?

Alfa Romeo se pro následující roky stala hlavním sponzorem a také technickým partnerem Sauberu. Máme týmu i nadále říkat primárně Sauber nebo spíše Alfa Romeo?
Bude tým z Hinwilu více Sauber nebo Alfa Romeo?

Peter Sauber založil tým v roce 1993. Asi nejblíže k továrnímu týmu měl Sauber v letech 2006 až 2009, kdy se z něj stalo BMW.

Sauber poté tým koupil zpět a v roce 2016 ho zase prodal investorům a odešel do důchodu. Dnes už s týmem jeho zakladatel nemá nic společného, což ale neznamená, že dění okolo něj nesleduje.

„Tým nemění majitele,“ řekl Sauber pro Neue Zürcher Zeitung. „Alfa Romeo je jednoduše hlavním sponzorem a ten je v názvu týmu tradičně na prvním místě.“

Wolffa zaujala Alfa Romeo. Možná půjdeme podobnou cestou, říká

Wolffa zaujala Alfa Romeo. Možná půjdeme podobnou cestou, říká

 

Sauber se domnívá, že tým zůstane v očích fanoušků i novinářů a komentátorů i nadále označován jako Sauber. Jen v Itálii by tomu mohlo být jinak. „Ale to by bylo v pořádku, protože Alfa Romeo je jméno, které evokuje vášeň.“

„Ale nevidím to tak, že by jméno Sauber bylo odstaveno na vedlejší kolej. Přidání Alfy Romeo vidím jako ocenění. Pro tým je štěstím, že to celé řídí Sergio Marchionne, protože má velmi úspěšnou pověst v automobilovém průmyslu.“

Peter Sauber samozřejmě výkony svého bývalého týmu sleduje. Vloni ale moc nadšený být nemohl. „Bolelo to,“ přiznává. „Měli bychom být alespoň ve středu pole. A myslím, že je to také možné.“

Další článek: Změny u Ferrari? Räikkönenův inženýr odchází z Maranella

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
16. června | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
16. června | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00