Bude Toro Rosso černým koněm letošního šampionátu?

Toro Rosso zavedlo jednu z největších letošních technických inovací a zdá se, že rychlost vozu STR6 nechybí. Tým z Faenzy by mohl letos překvapit.
Bude Toro Rosso černým koněm letošního šampionátu?

Toro Rosso se letos blýsklo už při představení svého nového monopostu. Novinka z Faenzy disponuje dvojitou podlahou. Inženýři zvedli bočnice STR6, aby vytvořili prostor pro tok vzduchu. Ten teď proudí nejen přímo pod podlahou, ale také mezi podlahou a bočnicemi (šipky na obrázku), což ve svém důsledku přináší větší přítlak.

Klepněte pro větší obrázek

Podle Williamsu je toto řešení jednou ze čtyř největších letošních technických inovací. Vozu STR6 pomáhá k dobrým výkonům na trati, čehož si všimli i u McLarenu. "Toro Rosso vypadá absurdně rychle," hodnotil Lewis Hamilton. "Mohl by to být tým, který bude nejzajímavější sledovat." Podle Jensona Buttona se STR6 jeví dobře i v dlouhých jízdách. "Co se týče konzistence, je Toro Rosso celkem silné," řekl.

V posledních testech v Barceloně se jezdci Toro Rosso pohybovali s výjimkou jednoho dne mezi čtyřmi nejlepšími. A Montmelo je známé jako dobrá prověrka aerodynamiky.

Dobrý dojem ze svého nového náčiní mají také samotní jezdci Toro Rosso. Jaime Alguersuari vyjádřil pro deník Marca přesvědčení, že bude letos bojovat o body v každém závodě. "Nová pravidla nám svědčí a myslím, že budeme konkurenceschopní," dodal.

Diskuze (97) Další článek: Pět procent Williamsu koupil Cyrte, který dříve spoluvlastnil Spyker
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
19:37 | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
17:39 | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10