Bude Toro Rosso černým koněm letošního šampionátu?

Toro Rosso zavedlo jednu z největších letošních technických inovací a zdá se, že rychlost vozu STR6 nechybí. Tým z Faenzy by mohl letos překvapit.
Bude Toro Rosso černým koněm letošního šampionátu?

Toro Rosso se letos blýsklo už při představení svého nového monopostu. Novinka z Faenzy disponuje dvojitou podlahou. Inženýři zvedli bočnice STR6, aby vytvořili prostor pro tok vzduchu. Ten teď proudí nejen přímo pod podlahou, ale také mezi podlahou a bočnicemi (šipky na obrázku), což ve svém důsledku přináší větší přítlak.

Klepněte pro větší obrázek

Podle Williamsu je toto řešení jednou ze čtyř největších letošních technických inovací. Vozu STR6 pomáhá k dobrým výkonům na trati, čehož si všimli i u McLarenu. "Toro Rosso vypadá absurdně rychle," hodnotil Lewis Hamilton. "Mohl by to být tým, který bude nejzajímavější sledovat." Podle Jensona Buttona se STR6 jeví dobře i v dlouhých jízdách. "Co se týče konzistence, je Toro Rosso celkem silné," řekl.

V posledních testech v Barceloně se jezdci Toro Rosso pohybovali s výjimkou jednoho dne mezi čtyřmi nejlepšími. A Montmelo je známé jako dobrá prověrka aerodynamiky.

Dobrý dojem ze svého nového náčiní mají také samotní jezdci Toro Rosso. Jaime Alguersuari vyjádřil pro deník Marca přesvědčení, že bude letos bojovat o body v každém závodě. "Nová pravidla nám svědčí a myslím, že budeme konkurenceschopní," dodal.

Diskuze (97) Další článek: Pět procent Williamsu koupil Cyrte, který dříve spoluvlastnil Spyker
20:00 | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.