Bude Sebastian Vettel závodit za Aston Martin?

Podle německých médií je Sebastian Vettel před podpisem smlouvy s Astonem Martin.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Bude Sebastian Vettel závodit za Aston Martin?  | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Německý Bild, který má obvykle dobré informace o krocích Sebastiana Vettela, včera večer přinesl informaci, podle které se Sebastian Vettel už téměř dohodl s Racing Pointem. Z bývalé Force Indie se příští rok stane Aston Martin, Vettel by tak i nadále jezdil za tovární tým.

Šéf týmu přitom ještě o víkendu Vettelův příchod odmítal. „Je lichotivé, že si každý myslí, že by do našeho týmu měl přijít čtyřnásobný mistr světa, ale možná je to proto, že auto je teď o něco rychlejší,“ řekl Otmar Szafnauer.

„Máme však dlouhodobé smlouvy s oběma našimi jezdci, takže logicky nemáme místo.“

Racing Point skutečně místo nemá. Lance Strolla, který je synem majitele, zřejmě nepropustí a Sergio Pérez má smlouvu do konce roku 2022. Mexičan přitom není v týmu úplně běžným jezdcem. Byl to právě on, kdo pomohl Strollovi v koupi týmu, protože sehrál důležitou roli při poslání Force Indie do insolvence.

Podle Bildu ale existuje řešení. Tým může Pérezovi smlouvu ukončit předčasně. Musí se tak ale stát do konce července a musí mu vyplatit „odškodné“ ve výši 1 milionů dolarů.

Aston Martin aka Racing Point odložil otevření nové továrny o rok

Aston Martin aka Racing Point odložil otevření nové továrny o rok

Lawrence Stroll do týmu investuje. Staví se nová továrna a pod značkou Aston Martin má tým velké plány. Kromě toho, pokud měl tým ze Silverstonu prostředky, vždy ve své historii vykazoval velkou efektivitu. 

Kombinace názvu Aston Martin a příchod čtyřnásobného mistra světa by měl i velkou marketingovou hodnotu. Dal by současnému Racing Pointu punc špičkového týmu.

Otázkou je, co se Sergiem Pérezem. Jeho další kroky by mohly směřovat do Haasu. Mohl při přinést peníze od sponzorů a americký tým navíc potřebuje čerstvý vítr v jezdecké sestavě. 

Další článek: MiniDrivers a GP Štýrska

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)