Bude Red Bull pohánět maranellský hřebec? Marchionne má strach

Mercedes Red Bull odmítl, protože má obavy, že by ho mohli rudí býci porážet s jeho vlastním motorem. Podobné obavy ale mají také v Maranellu.
Bude Red Bull pohánět maranellský hřebec? Marchionne má strach

Bernie Ecclestone funguje jako prostředník mezi Red Bullem a Ferrari a nejsou to asi v principu jednoduchá jednání. Ferrari má podobné obavy, jaké měl Mercedes. Situaci by vyřešilo to, kdyby red bully jezdily s rok starou specifikací, ale v Red Bullu o tom nechtějí ani slyšet – chtějí stejný motor, s jakým jezdí obě ferrari.

„Pro formuli 1 by to (Marchionne) rád udělal, aby měl Red Bull konkurenceschopnější motor, ale nechce poškodit tým, který vede,“ řekl Ecclestone pro Autosport.

„Pokud by Red Bull dostal lepší motor, tak by byl jednoznačně konkurenceschopnější a to vyvolává jasnou obavu. Má strach, že znepokojí svůj tým.“

„Teď je to na Sergiovi, aby rozhodl. Jsem si jistý, že to bude brzy vyřešeno, ať už to dopadne jakkoliv.“  

Red Bull si poněkud ztížil vyjednávací pozici v Singapuru, kde byl soupeřem Ferrari a to i s horším motorem.

„Ferrari řekne: ‘No a co kdyby měli náš motor?’ Protože Red Bull je ohrožoval s motorem, který má mnohem menší výkon,“ zamýšlí se Ecclestone. 

„Upřímně řečeno si nemyslím, že by to měl být problém, protože ten závod byl závodem jezdců, a i kdyby měli 40 koní navíc, tak by to nebyl rozdíl.“

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Manor se stěhuje do nové továrny

8:55 | Haas bude po ukončení spolupráce s Rich Energy jezdit do konce roku se stejným zbarvením auta... jen nálepky Rich Energy zmizí.
13. září | Correa zůstává v umělém spánku
13. září | Během prvních dvou dní testů 18palcových pneumatik odjel Sergej Sirotkin v Renaultu 213 kol.
13. září | Tatiana Calderón se zúčastní jednoho dne testů W Series ve Španělsku. O sedačku bojovat nebude, jen se podělí o zkušenosti.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink 10.30–12.00
2. trénink 14.30–16.00
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10