Bude Red Bull pohánět maranellský hřebec? Marchionne má strach

Mercedes Red Bull odmítl, protože má obavy, že by ho mohli rudí býci porážet s jeho vlastním motorem. Podobné obavy ale mají také v Maranellu.
Bude Red Bull pohánět maranellský hřebec? Marchionne má strach

Bernie Ecclestone funguje jako prostředník mezi Red Bullem a Ferrari a nejsou to asi v principu jednoduchá jednání. Ferrari má podobné obavy, jaké měl Mercedes. Situaci by vyřešilo to, kdyby red bully jezdily s rok starou specifikací, ale v Red Bullu o tom nechtějí ani slyšet – chtějí stejný motor, s jakým jezdí obě ferrari.

„Pro formuli 1 by to (Marchionne) rád udělal, aby měl Red Bull konkurenceschopnější motor, ale nechce poškodit tým, který vede,“ řekl Ecclestone pro Autosport.

„Pokud by Red Bull dostal lepší motor, tak by byl jednoznačně konkurenceschopnější a to vyvolává jasnou obavu. Má strach, že znepokojí svůj tým.“

„Teď je to na Sergiovi, aby rozhodl. Jsem si jistý, že to bude brzy vyřešeno, ať už to dopadne jakkoliv.“  

Red Bull si poněkud ztížil vyjednávací pozici v Singapuru, kde byl soupeřem Ferrari a to i s horším motorem.

„Ferrari řekne: ‘No a co kdyby měli náš motor?’ Protože Red Bull je ohrožoval s motorem, který má mnohem menší výkon,“ zamýšlí se Ecclestone. 

„Upřímně řečeno si nemyslím, že by to měl být problém, protože ten závod byl závodem jezdců, a i kdyby měli 40 koní navíc, tak by to nebyl rozdíl.“

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Manor se stěhuje do nové továrny

14:41 | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.
13:21 | Sezóna ještě ani pořádně nezačala a Giovinazzi už nasazuje druhou elektroniku řídicí elektroniky.
12:46 | Red Bull potvrdil, že bude mít na FIA dotazy ohledně systému DAS. Mercedes ho v prvním tréninku použil.
10:24 | Roman Staněk ve svém prvním tréninku ve F3 na osychajícím Red Bull Ringu na skvělém třetím místě z 30 jezdců! A navíc 27 kol, nejvíce ze všech.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10