Bude pohonná jednotka Hondy výkonnější ale nespolehlivá?

Objevují se spekulace, že Honda během zimy učinila velký skok z hlediska výkonu ale je na tom špatně, pokud jde o spolehlivost.
Bude pohonná jednotka Hondy výkonnější ale nespolehlivá?

Honda měla vloni pohonnou jednotku, která nebyla výkonná a ani spolehlivá. Japonci potažmo McLaren si nakonec nevystačili ani s pěti pohonnými jednotkami a musel nasazovat nadlimitní části. Za to dostal penalizace v součtu 320 míst.

McLaren nastartoval MP4-31

McLaren nastartoval MP4-31

Objevují se spekulace, že se Honda zlepšila alespoň v jedné oblasti – výkonu a to poměrně významně. Špatně na tom má být ale nová pohonná jednotka z hlediska spolehlivosti. Dokonce tak špatně, že je v krajním případě ve hře možnost, že během testů bude muset Honda nasadit některé loňské komponenty.

Mluvčí Hondy to pro Motorsport.com komentovat nechtěl. „Zprávy o výkonu a spolehlivosti pohonné jednotky Honda jsou neopodstatněné a spekulativní,“ uvedl.

„Žádáme fanoušky a média, aby s nimi takto i zacházeli. Nebudeme přesně vědět, jak na tom jsme, dokud nedokončíme osm testovacích dní v Barceloně. Do té doby nemáme žádné další informace. Těšíme se, až se vrátíme na trať.“

Foto: McLaren

Další článek: Alfonso Celis bude jezdit s vozem Force India v nadcházejících testech

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna