Bude pohonná jednotka Hondy výkonnější ale nespolehlivá?

Objevují se spekulace, že Honda během zimy učinila velký skok z hlediska výkonu ale je na tom špatně, pokud jde o spolehlivost.
Bude pohonná jednotka Hondy výkonnější ale nespolehlivá?

Honda měla vloni pohonnou jednotku, která nebyla výkonná a ani spolehlivá. Japonci potažmo McLaren si nakonec nevystačili ani s pěti pohonnými jednotkami a musel nasazovat nadlimitní části. Za to dostal penalizace v součtu 320 míst.

McLaren nastartoval MP4-31

McLaren nastartoval MP4-31

Objevují se spekulace, že se Honda zlepšila alespoň v jedné oblasti – výkonu a to poměrně významně. Špatně na tom má být ale nová pohonná jednotka z hlediska spolehlivosti. Dokonce tak špatně, že je v krajním případě ve hře možnost, že během testů bude muset Honda nasadit některé loňské komponenty.

Mluvčí Hondy to pro Motorsport.com komentovat nechtěl. „Zprávy o výkonu a spolehlivosti pohonné jednotky Honda jsou neopodstatněné a spekulativní,“ uvedl.

„Žádáme fanoušky a média, aby s nimi takto i zacházeli. Nebudeme přesně vědět, jak na tom jsme, dokud nedokončíme osm testovacích dní v Barceloně. Do té doby nemáme žádné další informace. Těšíme se, až se vrátíme na trať.“

Foto: McLaren

Další článek: Alfonso Celis bude jezdit s vozem Force India v nadcházejících testech

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.