Bude pohonná jednotka Hondy výkonnější ale nespolehlivá?

Objevují se spekulace, že Honda během zimy učinila velký skok z hlediska výkonu ale je na tom špatně, pokud jde o spolehlivost.
Bude pohonná jednotka Hondy výkonnější ale nespolehlivá?

Honda měla vloni pohonnou jednotku, která nebyla výkonná a ani spolehlivá. Japonci potažmo McLaren si nakonec nevystačili ani s pěti pohonnými jednotkami a musel nasazovat nadlimitní části. Za to dostal penalizace v součtu 320 míst.

McLaren nastartoval MP4-31

McLaren nastartoval MP4-31

Objevují se spekulace, že se Honda zlepšila alespoň v jedné oblasti – výkonu a to poměrně významně. Špatně na tom má být ale nová pohonná jednotka z hlediska spolehlivosti. Dokonce tak špatně, že je v krajním případě ve hře možnost, že během testů bude muset Honda nasadit některé loňské komponenty.

Mluvčí Hondy to pro Motorsport.com komentovat nechtěl. „Zprávy o výkonu a spolehlivosti pohonné jednotky Honda jsou neopodstatněné a spekulativní,“ uvedl.

„Žádáme fanoušky a média, aby s nimi takto i zacházeli. Nebudeme přesně vědět, jak na tom jsme, dokud nedokončíme osm testovacích dní v Barceloně. Do té doby nemáme žádné další informace. Těšíme se, až se vrátíme na trať.“

Foto: McLaren

Další článek: Alfonso Celis bude jezdit s vozem Force India v nadcházejících testech

17:55 | Ještě upřesnění: Ilott nahradí v prvním tréninku Grosjeana, Schumacher zase Giovinazziho.
13:12 | V Melbourne se stále pracuje s termínem závodu 14. března. Mohla by tam tak začít sezóna (via odkaz)
28. září | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.