Bude někdy Kimi jezdit na KymiRingu? GP Finska brání peníze

Ve Finsku dokončují nový okruh KymiRing. Mohl by někdy hostit závod formule 1? Podle Räikkönena jsou hlavním problémem peníze.
Bude někdy Kimi jezdit na KymiRingu? GP Finska brání peníze

Je to trochu paradox. Finsko je na mapě královny motorsportu zapsáno velmi výraznou barvou. Dalo formuli 1 tři mistry světa, kteří v součtu vyhráli desítky závodů. Přesto se v zemi tisíců jezer nikdy nejel závod formule 1.

V současné době se dokončuje okruh KymiRing, který je pojmenován po regionu Kymenlaakso. V srpnu proběhl na okruhu menší test MotoGP a příští rok by měl okruh hostit závody MotoGP.

Místní prověřují také možnost pořádání závodu formule 1. Problémem jsou ale tradičně peníze.

Räikkönenovi reklama na cigarety a alkohol nevadí

Räikkönenovi reklama na cigarety a alkohol nevadí

„Viděl jsem videa, jak tam jezdily motorky,“ řekl Räikkönen pro Crash.net. „Před mnoha lety jsme říkal, že bychom mohli jezdit uprostřed Helsinek, pokud by dal někdo peníze na stůl a udělal to.“

„To je jediný problém. Nevím, zda je okruh už homologován pro F1, ale určitě je pro motorky, takže musí být v mnoha oblastech bezpečný. Určitě je to možné. Jde jen o to, zda někdo pokryje náklady. Pokud k tomu dojde, tak to bude skvělé.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Fotogalerie: Grand Prix Itálie 2019 objektivem Jiřího Křenka

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00