Bude mít Ferrari nového titulárního partnera? Má se spojit s HP

Bude mít Ferrari nového titulárního partnera? Má se spojit s HP

Ferrari by od sezony 2025 mohlo získat nového titulního partnera. Stát by se jím měla americká technologická společnost HP.

O tom, že by HP mělo být od sezony 2025 novým titulárním partnerem Scuderie Ferrari, informoval v pondělí web Sportbusiness.com.

Podle byznysově orientovaného webu by partnerství mezi italským týmem a americkou technologickou společností mělo být oznámeno již brzy. Nová sponzorská smlouva s HP by Ferrari měla pomoci financovat náklady spojené s platem Lewise Hamiltona, který bude pro stáj z Maranella závodit od příštího roku.

Ferrari momentálně závodí výhradně pod vlastním jménem bez titulárního sponzora. V minulosti tomu však tak vždy nebylo. V rámci spolupráce s tabákovou společností Philip Morris mělo Ferrari ve svém názvu v letech 1997 až 2011 značku Marlboro. Spolupráci však postupně čím dál tím více znemožňoval zákaz tabákové reklamy.

V letech 2019 až 2021 Ferrari v názvu svého týmu propagovalo „iniciativu“ Mission Winnow, ale i tato varianta narážela na legislativní omezení.

Historii se sponzoringem v F1 má i společnost HP Inc., která v minulosti podporovala Williams – a to ještě v dobách, kdy byla známa jako Hewlett-Packard. 

V roce 2015 se však Hewlett-Packard rozdělil na HP Inc., tedy firmu vyrábějící osobní počítače, tiskárny a příslušenství, a Hewlett Packard Enterprise (HPE), soustředící se na servery a datová úložiště. Také HPE je v F1 aktivní a nyní sponzoruje Mercedes.

Doporučujeme

Články odjinud