Bude Korea v kalendáři jen jako klička v pravidlech?

Světová rada motorsportu včera zasedla v Kataru. Většinu schválených bodů jsme očekávali. Velkým překvapením ale byla jedna zásadní úprava kalendáře pro sezónu 2015.
Bude Korea v kalendáři jen jako klička v pravidlech?

Do kalendáře pro sezónu 2015 jako blesk z čistého nebe přibyla Velká cena Koreje. Její termín je navíc z logistického hlediska poněkud zvláštní. Korea sice je v kalendáři, ale s dodatkem, že musí být ještě potvrzena. Podle některých názorů (například BBC) se tak ale nestane a šestiválce se v Koreji nerozezní. Alespoň ne letos. 

Proč by někdo zařadil závod s vědomím, že se nepojede? Mělo by jít o kličku v pravidlech. Ty totiž pro příští rok snižují počet pohonných jednotek, které může jezdec použít z pěti na čtyři. To se samozřejmě zejména týmům moc nelíbí. V pravidlech ale existuje skulinka: pokud by počet závodů přesáhl počet 20, pak se počet jednotek zvýší na pět. To, že Korea později v tichosti z kalendáře zase zmizí, už nebude nikoho zajímat.

Sezóna 2015 bude mít 21 závodů, vrací se Korea a mění pravidla

Sezóna 2015 bude mít 21 závodů, vrací se Korea a mění pravidla

Aktualizace: Objevila se ještě jedna konkurenční teorie – závod by mohl být v ulicích Soulu. Je ale otázkou, zda by něco podobného bylo možné ještě připravit.

Další článek: Force India končí s vlastním aerodynamickým tunelem

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna