Bude Korea v kalendáři jen jako klička v pravidlech?

Bude Korea v kalendáři jen jako klička v pravidlech?

Světová rada motorsportu včera zasedla v Kataru. Většinu schválených bodů jsme očekávali. Velkým překvapením ale byla jedna zásadní úprava kalendáře pro sezónu 2015.

Do kalendáře pro sezónu 2015 jako blesk z čistého nebe přibyla Velká cena Koreje. Její termín je navíc z logistického hlediska poněkud zvláštní. Korea sice je v kalendáři, ale s dodatkem, že musí být ještě potvrzena. Podle některých názorů (například BBC) se tak ale nestane a šestiválce se v Koreji nerozezní. Alespoň ne letos. 

Proč by někdo zařadil závod s vědomím, že se nepojede? Mělo by jít o kličku v pravidlech. Ty totiž pro příští rok snižují počet pohonných jednotek, které může jezdec použít z pěti na čtyři. To se samozřejmě zejména týmům moc nelíbí. V pravidlech ale existuje skulinka: pokud by počet závodů přesáhl počet 20, pak se počet jednotek zvýší na pět. To, že Korea později v tichosti z kalendáře zase zmizí, už nebude nikoho zajímat.

Aktualizace: Objevila se ještě jedna konkurenční teorie – závod by mohl být v ulicích Soulu. Je ale otázkou, zda by něco podobného bylo možné ještě připravit.

Doporučujeme

Články odjinud