Bude jezdit Red Bull s motory Honda?

Podle Auto Motor und Sport, ale také podle italských médií se nyní zdá jako nejpravděpodobnější varianta, že Red Bull bude příští rok jezdit s motory Honda.
Bude jezdit Red Bull s motory Honda?

Mercedes je odmítl, jednání s Ferrari zkrachovala a vrátit se k Renaultu, se kterým mají vyostřený vztah také není reálné. Red Bull má už zkrátka jedinou možnost, která se podle aktuálních spekulací jeví jako nejpravděpodobnější – Red Bull bude jezdit s motory Honda.

Nebude to sňatek z lásky ale z rozumu. Honda dostane peníze na vývoj, Red Bull podpoří změny pravidel, na kterých se nedávno dohodli výrobci – vývoj po celou sezónu, vyšší počet vývojových žetonů apod. Kromě toho Japoncům poskytne více dat, než dostávají momentálně ze dvou vozů McLarenu.

Problém může být ve Wokingu. McLaren šel do partnerství s Hondou kvůli tomu, aby měl svůj téměř tovární motor a ne aby byl pouze jedním ze zákazníků. Dennise by ale mohly uklidnit právě výhody spolupráce Honda – Red Bull a také ujištění, že se jedná pouze o dočasné řešení. Red Bull by v budoucnu mohly pohánět motory Audi. Skandál VW sice nevytváří nejlepší podmínky, ale pokud vývoj pohonné jednotky zaplatí Red Bull, mohli by na to Němci i slyšet.

Toro Rosso se pak zřejmě vrátí pod křídla Ferrari.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (45) Další článek: Víkend v Austinu ohrožuje rekordní hurikán
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00