Bude formule 1 na prodej?

Když se zeptáte Ecclestoneho nebo někoho z CVC, zda se náhodou nebudou prodávat akcie Formule 1, vždy dostanete stručnou odpověď, že ne. Podle Auto Motor und Sport ale spekulace o prodeji F1 v poslední době sílí a dokonce se už formují čtyři skupiny, které by o koupi měly zájem.
Bude formule 1 na prodej?

Na prodej by mohl být balík akcií společnosti CVC, která aktuálně drží přes 35% akcií. Druhým největším akcionářem je americká společnost Waddell & Reed s 20,9%. Obecně se předpokládá, že kdo by chtěl vlastnit více než 50% akcií, měl by mít v pokladničce 4-5 miliard dolarů.

Cena akcií i nálada je vlastnit ale mohou klesat. Máme zde soud s Ecclestonem, pokles sledovanosti a další problémy. 

A kdo chrastí prasátkem? Podle Auto Motor und Sport existují čtyři skupiny. První konsorcium vede Red Bull, druhé kanadský podnikatel Lawrence Stroll, za kterým má v nějaké formě stát i Ferrari. Ve třetí skupině by pak mohl být i majitel Lotusu Gérard Lopez.

Největší šance má mít ale společnost Liberty Media, kterou vede podnikatel John Malone. Společnost podniká v oblasti médií a telekomunikací a mimo jiné do jejího impéria patří UPC.

Diskuze (11) Další článek: Monza chystá velké investice
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00