Bučení fanoušků mě bolelo, přiznává Vettel

Po zisku letošního titulu mistra světa byl Sebastian Vettel plný emocí a prozradil, že mu bučení diváků vadilo víc, než říkal.
Bučení fanoušků mě bolelo, přiznává Vettel

Na Vettela bučeli a pískali někteří fanoušci na několika letošních závodech, ale on se to snažil zlehčovat a usmívat se. Ovšem v Indii přiznal, že tak snadné to nebylo.

"Pro mě je osobně velmi těžké, když na mě bučí, i když jsem neudělal nic špatného," řekl. "V tu chvíli to bolí, že se vám nedostane přijetí, které očekáváte, ale myslím, že jsem dost chytrý na to, abych věděl, proč to dělají. Neobviňuji je."

"Překonat to, dát správné odpovědi na trati a nakonec být akceptován tak, jak jako všichni jezdci chceme... Jsem velmi hrdý, že jsem se přidal k lidem, jako jsou Prost, Fangio a Michael (Schumacher)."

A proč podle Vettela tedy někteří diváci na okruzích při jeho úspěších i neúspěších bučeli?

"Kdybych byl fanoušek McLarenu, Ferrari nebo jiného tradičního týmu, asi by se mi nelíbilo, kdyby pořád dokola vyhrávali ti samí. Nejdůležitější pro mě je, že mě respektují lidé, které znám a kteří se mnou závodí."

"Mezi jezdci se cítím respektován. Jistě, ten respekt si musíte vybojovat, když přijdete, ale fanoušky neobviňuji. Abych byl upřímný, pro fanoušky je velmi těžké pochopit, co se děje v zákulisí, protože mají jen malou představu o tom, kdo jsme. Ale je nemožné se všem představit a vysvětlit, jací jste."

Šéfkonstruktér Red Bullu Adrian Newey, který je klíčovým člověkem za Vettelovými úspěchy, se domnívá, že za bučením stojí víc věcí. A jistou vinu přiznává i Vettelovi.

"Jak došlo k tomu bučení, je zřejmé. V první řadě je to závist vůči úspěchu. Možná tomu trochu pomohli jeden nebo dva jezdci, řekněme, a ano, možná také protivné zvyky, gesta (Vettelův prst) a možná také trochu Malajsie (předjetí Webbera v rozporu s příkazem týmu)."

Letošní závod v Malajsii Vettel podle Neweyho nezvládl dobře, ale je si toho vědom.

"Poté tak trochu věděl, že to neměl udělat (předjet Webbera), a možná se pak do svých omluv trochu zamotal. Ale je to mladý člověk a jde o to, že v závodě je tam všechen ten adrenalin atd. Po závodě se všichni učíme ze svých chyb, a to je pro mě jedna ze skvělých věcí na Sebastianovi, dělá chyby stejně jako my všichni, ale učí se z nich."

"Neříkám, že už nikdy neuposlechne týmové příkazy, ale poučil se v tom, jak se k tomu postavit. Je velmi skromný. Úspěch, kterého v posledních čtyřech nebo pěti letech dosáhl, by mnoha lidem stoupl do hlavy, Sebastianovi ne. Vždy zcela zůstal nohama na zemi, velmi osobní a veselý."

Další článek: Maldonado je na odchodu z Williamsu

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10