Brzdový kotouč od společnosti Brembo neselhal letos poprvé

Lewis Hamilton skončil už v první části kvalifikace a to díky selhání pravého předního brzdového kotouče. Problém je prý přímo v materiálu kotouče.
Brzdový kotouč od společnosti Brembo neselhal letos poprvé

Zatímco Rosberg používá ty od Carbone Industrie, Hamilton dává přednost značce Brembo. Každému z jezdců totiž vyhovuje něco jiného.

Hamiltonův problém ale není zase tak překvapující. S brzdami od společnosti Brembo už mělo letos problémů více jezdců. Jezdci Toro Rosso 3x, Sauberu a Marussie 2x a Caterhamu jednou. 

Stejný problém, ale s levým kotoučem, potkal při testech v Barceloně také Rosberga. Niki Lauda byl v této souvislosti pořádně naštvaný, protože jim Brembo slíbilo, že materiál posílí. 

Auto motor und Sport informuje, že se Brembo začalo specializovat více na letecký průmysl. Účinkování v F1 není zase tak výnosný byznys, takže výrobu kotoučů prý Italové přesunuli na bedra externí firmy. Ta s tím zatím nemá takové zkušenosti.

Brzdy Brembo odebírá také Red Bull a Ferrari, kterým se problémy zatím vyhnuly. Podle spekulací používá Ferrari ještě loňské kotouče, které jim zbyly a s nimiž takové problémy nebyly. 

Mercedes by rád Hamiltonovi nasadil kotouče od Carbone Industrie, ale kvůli tomu patrně bude muset Brit startovat z boxů. Na brzdové kotouče se totiž vztahují omezení parc fermé. 

Další článek: Ferrari pro neděli doufá v nižší teploty

Témata článku: , ,