Brzdový kotouč od společnosti Brembo neselhal letos poprvé

Lewis Hamilton skončil už v první části kvalifikace a to díky selhání pravého předního brzdového kotouče. Problém je prý přímo v materiálu kotouče.
Brzdový kotouč od společnosti Brembo neselhal letos poprvé

Zatímco Rosberg používá ty od Carbone Industrie, Hamilton dává přednost značce Brembo. Každému z jezdců totiž vyhovuje něco jiného.

Hamiltonův problém ale není zase tak překvapující. S brzdami od společnosti Brembo už mělo letos problémů více jezdců. Jezdci Toro Rosso 3x, Sauberu a Marussie 2x a Caterhamu jednou. 

Stejný problém, ale s levým kotoučem, potkal při testech v Barceloně také Rosberga. Niki Lauda byl v této souvislosti pořádně naštvaný, protože jim Brembo slíbilo, že materiál posílí. 

Auto motor und Sport informuje, že se Brembo začalo specializovat více na letecký průmysl. Účinkování v F1 není zase tak výnosný byznys, takže výrobu kotoučů prý Italové přesunuli na bedra externí firmy. Ta s tím zatím nemá takové zkušenosti.

Brzdy Brembo odebírá také Red Bull a Ferrari, kterým se problémy zatím vyhnuly. Podle spekulací používá Ferrari ještě loňské kotouče, které jim zbyly a s nimiž takové problémy nebyly. 

Mercedes by rád Hamiltonovi nasadil kotouče od Carbone Industrie, ale kvůli tomu patrně bude muset Brit startovat z boxů. Na brzdové kotouče se totiž vztahují omezení parc fermé. 

Technika: Brzdy monopostu F1  

Technika: Brzdy monopostu F1  

Diskuze (18) Další článek: Ferrari pro neděli doufá v nižší teploty
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.
11:57 | Mercedes vypouští balónky, chystá oznámení. Překvapení se ale konat nebude, prodloužil smlouvu s Hamiltonem.
11:27 | O grand prix se bude v Miami nakonec hlasovat později. Původní termín byl 26. červenec. Nyní to vypadá na srpen.
17. července | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10