Bruno Senna věří, že bude v roce 2010 závodit v F1

Žádnou smlouvu ale zatím nemá.

Synovec trojnásobného mistra světa formule 1 z let 1988, 1990 a 1991 Ayrtona Senny Bruno věří, že se v roce 2010 dočká vytouženého debutu ve formuli 1. Už před letošní sezonou bylo jeho jméno spojováno s týmy Brawn GP a Toro Rosso, ale smlouvu nakonec nezískal. 

Pětadvacetiletý Brazilec skončil v roce 2008 druhý v sérii GP2 a další rok tam už strávit nechtěl. Když mu nevyšlo angažmá v F1, jednal s Mercedesem o smlouvě pro DTM. Německý výrobce mu však nemohl zajistit pozdější přestup do formule 1, a proto nabídku odmítl. Nakonec letos závodil ve vytrvalostních závodech v barvách týmu ORECA. Zúčastnil se i slavných 24 hodin Le Mans.

Sennovy šance na získání angažmá se zvyšují s nástupem nových týmů USF1, Manor, Lotus a Campos. Při zákazu testování během sezony je však riskantní angažovat nováčky. "To příliš nepomáhá mé situaci. Ale ve formuli jedna budu příští rok závodit," prohlásil Senna podle listu Evening Standard.

Jezdců, kteří nemají jisté angažmá pro příští sezonu, je celá řada. Dá se však očekávat, že ve středu potvrzený přestup Fernanda Alonsa k Ferrari a pravděpodbný návrat Kimiho Räikkönena k McLarenu rozhýbou trh s jezdci. Další oznámení smluv pro příští rok mohou přijít v nejbližších dnech a týdnech. 

Další článek: Toyota se ještě více přiblížila odchodu z formule 1

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.