Bruno Senna si zvyká na vůz i tým v závodním režimu

Bruno Senna odjel s renaultem dva závody a v Monze poprvé bodoval. Týmu by se za angažmá rád odměnil dalším bodovým přídělem v Singapuru, kam se chystá kvůli aklimatizaci dorazit s předstihem.
Bruno Senna si zvyká na vůz i tým v závodním režimu

Bruno Senna vystřídal od Velké ceny Belgie v kokpitu vozu Renault Nicka Heidfelda. Ve Spa i v Monze se kvalifikoval v první desítce. V Itálii si připsal za deváté místo své první body v kariéře. S monopostem R31 se stále teprve sžívá.

"Postupně si zvykám na auto a tým. Je hodně oblastí, kde se musíme zlepšit. Potřebuji také vybrousit svůj styl řízení, ještě není stoprocentní," ví synovec trojnásobného mistra světa Ayrtona. Snaží se využít každou informaci, kterou během závodního víkendu získá. "Doufám, že můžeme dál sbírat body a startovat z první desítky. Můžeme být pravidelnými účastníky třetí části kvalifikace."

"V Monze jsem zažil skvělé období, protože už jsem měl za sebou jeden závod. Letos jsem sice s vozem několikrát jel, ale neabsolvoval jsem závodní víkend. Ostatní jezdci byli plně adaptováni na závodní rychlost a věděli, čeho mohou dosáhnout. Pro mě je pochopitelně všechno nové," vzpomínal. "Před Monzou jsem měl za sebou jen jednu kvalifikaci, což bylo velmi obtížné. Závod byl zábavný, výsledek potěšující, vzhledem k tomu, jaké byly problémy v první zatáčce."

Senna si musel zvykat především na pneumatiky. "Všichni mluví hlavně o pneumatikách. Není jednoduché vytěžit z Pirelli maximum. Je třeba se to naučit, ale je zjevné, že je tu dostatečný potenciál," věří.

Nyní čeká Brazilce závod v Singapuru. "Bude náročné dostat z auta všechno, co se dá. Doufám, že se budu moci odměnit týmu dalšími body," přeje si. "V Singapuru je hodně zatáček, musíte se plně soustředit, abyste se vyhnul chybám. Jezdci ze sebe dostávají maximum, nastavit auto není jednoduché. Fyzicky je závod také náročný, protože je tu velmi vlhko. Navíc si musíte zvyknout na kombinaci světla a stínů."

Aby se před závodem co nejlépe aklimatizoval, chce s týmem přijet dříve, než je obvyklé. Stejně jako soupeři zůstane v režimu britského letního času. "Těším se na zábavu a odlišný typ závodního víkendu," dodal Senna.

Diskuze (74) Další článek: Pirelli oznámilo směsi pro Japonsko a Koreu
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00