Bruno Senna jedná o vstupu do formule 1 s týmy Campos a Manor

Raději by ale podepsal s etablovaným týmem, ve hře je Force India.
Bruno Senna je blízko vytouženému vstupu do formule 1. Synovec legendárního Ayrtona Senny má největší příležitost získat místo u některého z nováčků, i když by raději závodil pro některý ze současných týmů.

"Na prvních místech seznamu nových týmů jsou Campos a Virgin (Manor). Jednáme s nimi, ale zatím je předčasné cokoliv říkat," uvedl Senna.

"Pokud bych měl dobrou nabídku, raději bych byl v týmu, který už závodí. Bylo by to mnohem méně riskantní. U týmů, které přicházejí do formule 1, je mnoho proměnných, ale v každém případě potřebuji mít v tým důvěru, že příští rok odvede dobrou práci, abych mohl ukázat svůj potenciál."

Mezi etablované týmy, které by Sennovi mohly dát příležitost, patří Force India. "Diskutujeme s nimi, ale musíme si počkat, jak to dopadne. Řeší určité záležitosti, až poté můžeme vyjednávat," řekl Senna.

Pravděpodobnost, že bude příští rok závodit ve formuli 1, odhadl Senna na 90 procent.

"Vypadá to celkem dobře," uvedl. "Máme na stole několik dobrých nabídek a to potřebujeme. Formule 1 si prochází těžkým obdobím, na trhu je hodně jezdců a kvůli tomu nemají vstup snadný ti, kteří stojí mimo formuli 1. Ale díky novým týmům je tu naštěstí více míst. Jsme blízko."

Ovšem daleko nebyl ani před letošní sezónou u týmu Brawn GP, ten se však nakonec rozhodl pro Rubense Barrichella.

"Bylo frustrující, že jsem to místo nezískal, hlavě protože jsem byl blízko, ale takový je motorsport. Je třeba se naučit překonávat těžká období a v kariéře je jich vždy hodně," dodal.

Senna doufá, že by rozhodnuto o jeho angažmá mohlo být již během GP Brazílie.
Další článek: Cosworth: Díky zmrazenému vývoji dokážeme konkurovat ostatním

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna