Bruno Senna chce zpět do F1

Bruno Senna, záložní jezdec Renaultu, si brousí zuby na závodní sedačku pro příští sezonu. Sedmadvacetiletý Brazilec, synovec legendárního Ayrtona Senny, má v F1 velké ambice.
Bruno Senna chce zpět do F1

V královně motorsportu zatím dostal příležitost pouze v loňské sezoně, kdy závodil pro španělský tým HRT. Celkově se v šampionátu umístil na třiadvacátém místě, čímž nemotivoval žádný tým, aby mu umožnil ve formuli 1 zůstat i letos.

Senna zatím neměl možnost závodit ve formuli 1 s autem, které by mělo reálnou šanci na dobré umístění. Jezdec však stále doufá, že jeho šance ještě přijde. “Chci závodit tak dlouho, jak jen budu moci,“ řekl jezdec pro ESPNF1 na Festivalu rychlosti v Goodwoodu. “Doufám ale, že se to ve formuli 1 vyřeší do konce roku, to je plán. Pak uvidíme, to je naděje.“

I přes jasnou snahu vrátit se do závodního režimu jezdec přiznává, že mu rok strávený ve službách Renaultu velice pomohl v tom, aby se mohl vyvíjet jako jezdec. “Tohle je poprvé, kdy jsem ve formuli 1 ve velkém týmu s řádnou strukturou, takže celá důkladnost v technice je mnohem větší a hlubší, než jakou jsem měl předtím. Hodně se učím o technice, samozřejmě je mým cílem být v autě, ale takhle jsem se dostal do velkého množství situací, do kterých bych se nedostal, kdybych nebyl testovací jezdec. To mě nutí dívat se na věci odlišně. Až budu příště v závodním autě, budu se už na to, jak tým pracuje, dívat z jiného úhlu pohledu. Myslím, že mi to trošku pomáhá,“ vysvětlil.

“Samozřejmě, že nejlépe se učíte, pokud jste přímo uvnitř závodního auta. Myslím si ale, že jsou věci, které se teď učím, třeba jen tím, že pracuji s inženýry, dívám se na data a učím se se současnými jezdci. Oni mají odlišný úhel pohledu, než mám já, takže se od nich učím opravdu hodně,“ uzavřel Brazilec.

Další článek: Red Bull začne pracovat na novém voze, ale pokračuje i ve vývoji RB7

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00