Brundle si myslí, že Vettel nezůstane v F1 dlouho

Maurizio Arrivabene poskytnul o víkendu zajímavý rozhovor o Sebastianu Vettelovi, který se stal hned terčem konspirací.
Brundle si myslí, že Vettel nezůstane v F1 dlouho

Vettel přišel do Maranella jako „nový Schumacher“. Splnil si tím svůj sen jezdit s Ferrari a současně chtěl nepochybně vyhrát titul také s jiným týmem než s Red Bullem.

Vettel jen stěží očekával, že se tak stane hned. V roce 2015 ale Ferrari nastolilo jasný trend. Jeho pohonná jednotka se zlepšila, Vettel získal tři vítězství a vše vypadalo pro letošní rok optimisticky. 

Letos ale Scuderia ještě nevyhrála a je ve hvězdách, zda to nebude příští rok spíše Red Bull, kdo potrápí nebo přemůže stříbrné šípy.

Vettel nemá sedačku jistou, překvapil Arrivabene

Vettel nemá sedačku jistou, překvapil Arrivabene

Arrivabene v Japonsku řekl, že by se měl Vettel soustředit na řízení auta a že nikdo nemá sedačku jistou.

Martin Brundle, kterého cituje Motorsport Total, si myslí, že ve Ferrari není vše úplně v pořádku. „Začínám si myslet, že Sebastian nezůstane ve formuli 1 moc dlouho,“ uvedl Brundle.

Vettelovi bude příští rok 30, s Ferrari má smlouvu do konce roku. Brundle si myslí, že celý rozhovor byl úmyslný a že za vším stojí přímo Sergio Marchionne.

„Byl to záměrný rozhovor, který byl připravený s určitým záměrem. Volba slov byla mimořádně silná. Dokážu si představit, že to Vettel nepřijal s nadšením. Chtěli mu tím říct: ‘jezdi s autem a my se postaráme o tým’. Seb má zjevně nutkání zasahovat do všeho jako předtím Schumacher.“

Vettel (ne)reagoval na slova Arrivabeneho

Vettel (ne)reagoval na slova Arrivabeneho

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (33) Další článek: Rosberg už k zisku titulu nepotřebuje ani vyhrát