Brundle přirovnává Verstappena k Sennovi a Schumacherovi

Na britského komentátora udělala dojem jistota, s jakou nováček pilotuje svůj vůz.
Brundle přirovnává Verstappena k Sennovi a Schumacherovi

Bývalý závodník formule 1 a současný komentátor Martin Brundle se nechal slyšet, že Max Verstappen mu svými výkony na trati připomíná Ayrtona Sennu a Michaela Schumachera.

Sedmnáctiletý mladík upoutal velkou pozornost veřejnosti, když jej Red Bull loni angažoval pro svůj sesterský tým Toro Rosso. Nizozemec přitom absolvoval teprve svou první sezónu s formulovými monoposty.

Verstappen však v prvních třech závodech letošní sezóny umlčel své kritiky. V Austrálii jel na šestém místě, než jej vyřadila porucha motoru.

O dva týdny později v malajském Sepangu už ale dojel sedmý a stal se nejmladším bodujícím pilotem v historii formule 1. Minulý víkend v Číně pak po několika odvážných předjížděcích manévrech okupoval osmou příčku, než v jeho voze selhala převodovka.

„Máme tu v rukou vycházející megahvězdu,“ řekl Brundle, který se za svou kariéru zúčastnil 158 velkých cen. „Taková jistota v autě!

Víte, že...

...svůj závodní debut s monopostem absolvoval Verstappen teprve 26. ledna loňského roku v rámci Florida Winter Series na okruhu v Sebringu?

...se Verstappen účastí v letošní VC Austrálie stal nejmladším pilotem formule 1 ve věku 17 let a 166 dní?

...se Verstappen ziskem 7. místa v letošní VC Malajsie stal nejmladším bodujícím pilotem formule 1 ve věku 17 let a 180 dní?

Verstappen bude schopen vybojovat titul mistra světa, ještě než mu bude dvacet. Podle mého názoru má jeho jízda znaky Senny, Schumachera.“

Brundle, který byl Schumacherovým týmovým kolegou u Benettonu v roce 1992, poznamenal, že Verstappen na sobě nedává znát svůj mladý věk ani nezkušenost.

„Je to mladý kluk, ale se starou hlavou na krku,“ řekl. „Je klidný. Bude dělat chyby, samozřejmě, že bude dělat chyby, ale je rychlý a zkrátka neukazuje svou nezkušenost.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Sauber měl podepsáno se šesti jezdci

11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen