Brundle: Hamilton musí podávat své nejlepší výkony, aby stačil mladším soupeřům | Foto: Getty Images / Clive Rose

Foto: Getty Images / Clive Rose

Brundle: Hamilton musí podávat své nejlepší výkony, aby stačil mladším soupeřům

Bývalý pilot Martin Brundle si myslí, že Lewis Hamilton může porážet současné mladé hvězdy F1 jen tehdy, když bude podávat výkony na své nejvyšší úrovni.

I když během minulého víkendu zaznamenal Lewis Hamilton díky čtvrtému místu svůj nejlepší výsledek v probíhající sezoně, se svým výkonem on samotný nebyl spokojen, a dokonce jej označil za jeden z nejhorších ve své kariéře.

Je sice pravdou, že byl Hamilton v Kanadě poražen svým týmovým kolegou Georgem Russellem, ale na druhou stranu byl v určitých fázích závodu velmi rychlý.

Na to ve svém sloupku pro web TV stanice Sky F1 upozorňuje i bývalý pilot Martin Brundle. Podle něj si Hamilton v Montrealu nevedl tak špatně, přestože mu přijde, že v současné chvíli již sedminásobný šampion musí podávat výkony na hranici svých možností, aby stačil mladším konkurentům.

„Viděli jsme řadu agresivních obranných i předjížděcích manévrů. Byl to vyčerpávající a nezapomenutelný závod,“ uvedl Brundle, když se snažil zhodnotit průběh letošní GP Kanady.

Konkrétně k Hamiltonovi pak bývalý jezdec Benettonu či McLarenu napsal:

„V jednu chvíli Hamilton naprosto letěl a skvěle postupoval vpřed, když byl v první fázi závodu zaseklý za Alonsem. Lewis později označil svůj závod za jeden z nejhorších v jeho kariéře, což mi nepřišlo, ale možná udělal více drobných chyb. Mladíci před ním jsou stále mladistvě rychlí a nebojácní, ale mají také hodně zkušeností, takže už vždy bude potřebovat svůj nejlepší výkon, aby se jim vyrovnal nebo je porazil.“

Doporučujeme

Články odjinud