Brown vyhlíží srážku Hamiltona s Verstappenem. McLaren toho bude chtít využít

Můžeme očekávat, že stupně vítězů letos ve většině závodů obsadí jezdci Mercedesu a Red Bullu. Občas se ale může objevit příležitost i pro další týmy – zejména asi McLaren a Ferrari. Zak Brown očekává, že jednu takovou přinese kolize Hamiltona a Verstappena.

Lewis Hamilton a Max Verstappen se letos potkávají na trati poměrně často. V Imole musel Hamilton po startu částečně mimo trať na obrubník. Ve Španělsku ho předjel Verstappen na startu, později mu to Hamilton vrátil díky lepší strategii. Zatím se to obešlo bez kontaktu, ale podle Zaka Browna je to „jen otázka času“...

„Myslím, že rivalita je pro sport skvělá a že je dobré, když se tito dva jezdci utkají,“ řekl Brown při představení jednorázového zbarvení McLarenu pro Velkou cenu Monaka.

Fotogalerie: Speciální zbarvení McLarenu pro Monako

Fotogalerie: Speciální zbarvení McLarenu pro Monako

„Doufejme, že v určitém okamžiku v průběhu roku to pro nás vytvoří příležitost, protože si myslím, že je jen otázkou času, kdy budou oba odhodláni v první zatáčce nepolevit a nevyjedou z ní.“

Bez ohledu na výsledek souboje mezi Hamiltonem a Verstappenem je podle Browna těsný souboj pro formuli 1 velkým přínosem.

„Pro F1 je to skvělé. Lewis měl docela snadnou cestu, kromě jednoho roku s Nicem. Jo skvělá rivalita. Myslím, že Max přiměl Lewise k tomu, aby udělal krok vpřed, ačkoliv to moc nepotřebuje. Rozhodně je teď na svém vrcholu.“

„Je jasné, že Lewis je velmi chytrý jezdec. Vidíte, že je klidný, čeká na útok. Není příliš horlivý. Řekl bych, že se v tom projevují jeho zkušenosti."

Hamilton se po letech dostal mezi deset nejlépe placených sportovců světa

Hamilton se po letech dostal mezi deset nejlépe placených sportovců světa

„Max si jde pro příležitosti, jako byla první zatáčka ve Španělsku,“ řekl Norris. „Byla to docela riskantní věc. Kdyby Lewis zatočil, tak by se srazili. Max do tohoto manévru šel po hlavě, ale jsou to příležitosti, které v této fázi potřebuje využít, protože jsou (Red Bull, pozn. redakce) trochu pomalejší.“

„Díky tomu je to zábava, protože Lewis se pak musí vrátit a pokusit se ho předjet.“

Další článek: Ocon očekává, že v Monaku bude Alpine konkurovat Ferrari

13:06 | F1 zvažuje, že se kvalifikace pojede v neděli. Zítra má hodně pršet. Jedna změna už přišla. Závod F3 se místo zítřejšího rána pojede dnes v v 16:25.
18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00