Brown pochybuje o důvodech Ferrari, proč nebude testovat nové pneumatiky

Některé týmy budou v tomto roce se starším šasi ze sezóny 2018 testovat plánované osmnáctipalcové pneumatiky. Ferrari se těchto testů v letošním roce odmítlo účastnit a šéf McLarenu Zak Brown zpochybňuje zdůvodnění odmítnutí italské stáje.
Brown pochybuje o důvodech Ferrari, proč nebude testovat nové pneumatiky

McLaren, Mercedes a Renault souhlasily s využitím vozů z roku 2018 pro testování plánovaných úzkoprofilových pneumatik, které by Pirelli chtělo připravit pro sezónu 2021.

Nové pneumatiky mělo se starším monopostem testovat i Ferrari, italská stáj to ale odmítla. Mattia Binotto to ve Španělsku odůvodnil se slovy, že jeho týmu „nemá čas ani zdroje na toto testování v tomto roce“. Ferrari by se do tohoto testování chtělo zapojit až v jeho druhé fázi, která započne příští rok.

Slova Mattii Binotta bere s rezervou šéf McLarenu Zak Brown, který je k vysvětlení Ferrari spíše skeptický.

18palcové pneumatiky si jako první vyzkouší Mercedes, McLaren a Renault

18palcové pneumatiky si jako první vyzkouší Mercedes, McLaren a Renault

„Hádám, že pravděpodobně čas i zdroje mají, ale mají prostě jiné důvody, proč se testování nechtějí účastnit,“ řekl Brown Autosportu.

„My chceme tomuto sportu přispívat, a proto také chceme vědět co nejvíce o pneumatikách.“

Šéf McLarenu věří, že účast jeho stáje v testování bude užitečná, na druhou stranu si však nemyslí, že by třem nyní zainteresovaným týmům poskytla nějakou značnou výhodu.

„Pokud teď testujete, tak se informace dostanou k ostatním. Nejsem si tedy jistý, jestli nám to poskytne nějakou výhodu, ale rozhodně nám to neublíží,“ předpokládá Brown.

„Veškerá data, zkušenosti a informace jsou dobré. Neřekl bych ale, že nám, nebo jiným testujícím týmům poskytnou nějakou výhodu.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: S mořem za zády: Jak vypadá Zandvoort z ptačí perspektivy i pohledem fanouška [galerie]

18:24 | Eric Boullier na Paul Ricardu povýšil. Nyní je už výkonným ředitelem francouzské GP.
15:36 | Pat Fry nastoupí k Renaultu 5. února, potvrdil tým. Fry přichází z McLarenu.
10:37 | Podle Corriere dello Sport by měl Hamilton prodloužit s Mercedesem do konce roku 2024 za 55 milionů euro ročně. #spekulace
24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.