Brown pochybuje o důvodech Ferrari, proč nebude testovat nové pneumatiky

Některé týmy budou v tomto roce se starším šasi ze sezóny 2018 testovat plánované osmnáctipalcové pneumatiky. Ferrari se těchto testů v letošním roce odmítlo účastnit a šéf McLarenu Zak Brown zpochybňuje zdůvodnění odmítnutí italské stáje.
Brown pochybuje o důvodech Ferrari, proč nebude testovat nové pneumatiky

McLaren, Mercedes a Renault souhlasily s využitím vozů z roku 2018 pro testování plánovaných úzkoprofilových pneumatik, které by Pirelli chtělo připravit pro sezónu 2021.

Nové pneumatiky mělo se starším monopostem testovat i Ferrari, italská stáj to ale odmítla. Mattia Binotto to ve Španělsku odůvodnil se slovy, že jeho týmu „nemá čas ani zdroje na toto testování v tomto roce“. Ferrari by se do tohoto testování chtělo zapojit až v jeho druhé fázi, která započne příští rok.

Slova Mattii Binotta bere s rezervou šéf McLarenu Zak Brown, který je k vysvětlení Ferrari spíše skeptický.

18palcové pneumatiky si jako první vyzkouší Mercedes, McLaren a Renault

18palcové pneumatiky si jako první vyzkouší Mercedes, McLaren a Renault

„Hádám, že pravděpodobně čas i zdroje mají, ale mají prostě jiné důvody, proč se testování nechtějí účastnit,“ řekl Brown Autosportu.

„My chceme tomuto sportu přispívat, a proto také chceme vědět co nejvíce o pneumatikách.“

Šéf McLarenu věří, že účast jeho stáje v testování bude užitečná, na druhou stranu si však nemyslí, že by třem nyní zainteresovaným týmům poskytla nějakou značnou výhodu.

„Pokud teď testujete, tak se informace dostanou k ostatním. Nejsem si tedy jistý, jestli nám to poskytne nějakou výhodu, ale rozhodně nám to neublíží,“ předpokládá Brown.

„Veškerá data, zkušenosti a informace jsou dobré. Neřekl bych ale, že nám, nebo jiným testujícím týmům poskytnou nějakou výhodu.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (8) Další článek: S mořem za zády: Jak vypadá Zandvoort z ptačí perspektivy i pohledem fanouška [galerie]
9:48 | V Praze až do neděle probíhá tradiční akce Legendy. Vidět můžete i vozy F1 nebo si vyzkoušet výměnu pneumatik. odkaz
18. května | Fast Friday: Alonso 24. a 77 kol. Nejrychlejší Conor Daly
17. května | V sobotu a v neděli jsou na Eurosportu 2 závody WTCR ze Zandvoortu, tak se můžete podívat na další (staronovou) destinace F1...
17. května | Racing Point popírá, že je Montoya novým mentálním koučem Lance Strolla. Kolumbijský jezdec navštívil GP Španělska.

GP Monaka 2019

Čtvrtek 23. května 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. května 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. května 2019
Závod 15.10