Brown: McLaren dal Hondě šest měsíců na zlepšení

Výkonný ředitel McLarenu Zak Brown řekl, že jeho tým dal Hondě lhůtu šest měsíců na to zajistit, aby byly její pohonné jednotky ve formuli 1 konkurenceschopné. Když se však McLaren zlepšení nedočkal, rozhodl se spolupráci ukončit.
Brown: McLaren dal Hondě šest měsíců na zlepšení

Po dvou letech spolupráce v sezónách 2015 a 2016, které nepřinesly žádný úspěch, se Honda rozhodla pro letošní sezónu změnit filozofii a design své pohonné jednotky, ani to však nepřineslo kýžené výsledky. I po letošních předsezónních testech se tak McLaren potýkal s problémy se spolehlivostí.

Brown proto po předsezónních testech dal Hondě šest měsíců na to, aby dosáhla výrazného zlepšení.

„Věděli jsme, že při testech v Barceloně jsme měli problémy, šest měsíců jsme skutečně tvrdě pracovali na nalezení řešení, které by nám dala důvěru, že budeme v roce 2018 mnohem konkurenceschopnější,“ řekl Brown pro Sky Sports F1.

„Nakonec, poté, co jsme vyzkoušeli mnoho různých věcí a mnoho různých způsobů, jsme cítili, že toho nedosáhneme. Tři roky jsou ve formuli 1 dlouhá doba, potřebovali jsme proto změnit směr, abychom náš tým dostali zpět na vrchol.“

Nefungovalo to, musíme jít každý svou cestou, říká Ojjeh o rozvodu s Hondou

Nefungovalo to, musíme jít každý svou cestou, říká Ojjeh o rozvodu s Hondou

McLaren-Honda se potýkal s málo výkonným motorem, který byl navíc nespolehlivý. V polovině letošní sezóny proto bylo rozhodnuto o ukončení spolupráce a přechodu na pohonné jednotky Renault. Honda našla nového zákazníka pro své pohonné jednotky v týmu Toro Rosso.

„Je to skvělá společnost s úžasnými lidmi. Vztah vždy byl a stále je silný, takže nevylučuji, že s nimi znovu budeme závodit,“ dodal Brown. „Přejeme jim to nejlepší, v našem nejlepším zájmu jsme ale potřebovali učinit těžká rozhodnutí.“

„Vztah byl mnohem silnější, než lidé očekávali. Tvrdě jsme spolu pracovali, spolu jsme byli frustrovaní, až do konce jsme na sebe ale nikdy nekřičeli.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (31) Další článek: Dodávání motorů McLarenu vytváří podle Prosta na Renault pozitivní tlak
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00