Brown: McLaren dal Hondě šest měsíců na zlepšení

Výkonný ředitel McLarenu Zak Brown řekl, že jeho tým dal Hondě lhůtu šest měsíců na to zajistit, aby byly její pohonné jednotky ve formuli 1 konkurenceschopné. Když se však McLaren zlepšení nedočkal, rozhodl se spolupráci ukončit.
Brown: McLaren dal Hondě šest měsíců na zlepšení

Po dvou letech spolupráce v sezónách 2015 a 2016, které nepřinesly žádný úspěch, se Honda rozhodla pro letošní sezónu změnit filozofii a design své pohonné jednotky, ani to však nepřineslo kýžené výsledky. I po letošních předsezónních testech se tak McLaren potýkal s problémy se spolehlivostí.

Brown proto po předsezónních testech dal Hondě šest měsíců na to, aby dosáhla výrazného zlepšení.

„Věděli jsme, že při testech v Barceloně jsme měli problémy, šest měsíců jsme skutečně tvrdě pracovali na nalezení řešení, které by nám dala důvěru, že budeme v roce 2018 mnohem konkurenceschopnější,“ řekl Brown pro Sky Sports F1.

„Nakonec, poté, co jsme vyzkoušeli mnoho různých věcí a mnoho různých způsobů, jsme cítili, že toho nedosáhneme. Tři roky jsou ve formuli 1 dlouhá doba, potřebovali jsme proto změnit směr, abychom náš tým dostali zpět na vrchol.“

Nefungovalo to, musíme jít každý svou cestou, říká Ojjeh o rozvodu s Hondou

Nefungovalo to, musíme jít každý svou cestou, říká Ojjeh o rozvodu s Hondou

McLaren-Honda se potýkal s málo výkonným motorem, který byl navíc nespolehlivý. V polovině letošní sezóny proto bylo rozhodnuto o ukončení spolupráce a přechodu na pohonné jednotky Renault. Honda našla nového zákazníka pro své pohonné jednotky v týmu Toro Rosso.

„Je to skvělá společnost s úžasnými lidmi. Vztah vždy byl a stále je silný, takže nevylučuji, že s nimi znovu budeme závodit,“ dodal Brown. „Přejeme jim to nejlepší, v našem nejlepším zájmu jsme ale potřebovali učinit těžká rozhodnutí.“

„Vztah byl mnohem silnější, než lidé očekávali. Tvrdě jsme spolu pracovali, spolu jsme byli frustrovaní, až do konce jsme na sebe ale nikdy nekřičeli.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Dodávání motorů McLarenu vytváří podle Prosta na Renault pozitivní tlak

14:06 | Po francouzských bagetách ve druhé zatáčce se dnes v Le Castellet servírují také traťové limity. V posledním tréninku bylo smazáno 10 časů.
11:11 | Týmy nejsou vůbec spokojené s bagetovými obrubníky ve druhé zatáčce. Pokud přes ně jezdec přejde, hrozí poškození vozu, což se stalo Bottasovi a Verstappenovi. Masi je však neoblomný a obrubníky zůstávají.
9:58 | McLaren v noci na dnešek porušil večerku. Týmy to mohou udělat dvakrát za sezónu. V tomto případě šlo o první porušení v této sezóně.
18. června | F3: Pole position získal Frederik Vesti. Staněk 17.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00