Brown kritizuje Racing Point za situaci okolo (ne)nakaženého Strolla

Strollovi nebylo na Nürburgringu dobře. Testován na koronavirus ale nebyl.
Foto: Getty Images 
Brown kritizuje Racing Point za situaci okolo (ne)nakaženého Strolla  | Foto: Getty Images

Tým uvedl, že Stroll na Nürburgringu konzultoval svůj zdravotní stav s lékařem po telefonu. Ten mu řekl, že to na koronavir nevypadá. Stroll měl žaludeční problémy, což ale jsou příznaky koronaviru, i když možná méně časté a méně známé. Stroll se poté přesunul soukromým letadlem domů a tam byl testován – pozitivně.

FIA Racing Point napomenula. Tým totiž porušil protokoly FIA, podle kterých měl pozitivní případ nahlásit, pokud je potvrzen do 14 dní od závodního víkendu.

„Když se podívám na situaci v Racing Pointu, asi bych testoval každého, kdo se necítí dobře,“ řekl Zak Brown. Právě Brownův tým v Austrálii odstoupil poté, co měl pozitivně testované členy týmu. Závod se nakonec nejel.

„Nevím, kdo byl ten doktor. Možná to byl doktor Seuss (autor knih pro děti, pozn. redakce), nebo doktor Dre (rapový umělec, pozn. redakce).“

„Slyšel jsem, že Racing Point říká, že testují více než kterákoliv společnost na světě. Nevím, jak to zdůvodní. Všechno, co vím, je, že když jsme měli náš případ v Austrálii, sdělili jsme to velmi rychle všem a to je přesně to, co udělal Mercedes, když měli své případy.“

Případ nakaženého Strolla má dohru. FIA napomenula Racing Point za nedodržení protokolu

Případ nakaženého Strolla má dohru. FIA napomenula Racing Point za nedodržení protokolu

„Vypadá to, že neexistovala okamžitá transparentnost. U někoho, kdo testuje tolik, kolik testuje... vím, že bychom testovali denně kohokoliv, kdo se necítí dobře, aby nenakazil ostatní.“

Další článek: Tréninky v Portimão otevřel nejrychlejším časem Bottas

14:14 | Potvrzeno. Verstappen nasadil novou pohonnou jednotku. V neděli odstartuje z konce pole.
13:06 | F1 zvažuje, že se kvalifikace pojede v neděli. Zítra má hodně pršet. Jedna změna už přišla. Závod F3 se místo zítřejšího rána pojede dnes v v 16:25.
18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00