Britští politici vyzvali FIA, aby zrušila závod v Bahrajnu

Pokračující nepokoje v Bahrajnu jsou podle skupiny britských politiků stejně jako loni důvodem pro zrušení letošní Grand Prix. Obrátili se proto na FIA.
Britští politici vyzvali FIA, aby zrušila závod v Bahrajnu

Lord Ahmad z Wimbledonu, Lord Ahmed z Rotherhamu, Lord Alton, Lord Avebury, Baronka Falknerová z Margravinu, Lord Hylton, Caroline Lucasová and Lord Boswell se podepsali pod otevřený dopis, který na téma Bahrajnu adresovali Mezinárodní automobilové federaci prostřednictvím listu The Times.

"Vážení, s obavami jsme zaznamenali rozhodnutí uskutečnit v dubnu závod formule 1 v Bahrajnu," stojí v dopise. "Pokračující politická krize v Bahrajnu je zdrojem nestability v oblasti Perského zálivu a nedostatek vůle k politickému smíření vyvolává obavy u všech, kdo si přejí, aby se Bahrajn stal demokratičtějším."

V Británii se nepokoje v Bahrajnu dostali do pozornosti médií také proto, že byl poblíž Manamy napaden britský občan, přičemž mu útočníci usekli dva prsty.

"Vzhledem k současné situaci, kdy dochází ke každodenním protestům v ulicích a úmrtím civilistů, se nedomníváme, že je ten správný čas pro návrat formule 1 do Bahrajnu."

Podle signatářů dopisu musí dojít v Bahrajnu k reformám, které posílí lidská práva a politickou stabilitu, než nastane vhodný čas pro Grand Prix. "Vyzýváme FIA, aby přehodnotila své rozhodnutí závod uskutečnit," uzavřel dopis.

Diskuze (28) Další článek: FIA: Všechna doposud použitá řešení výfuků jsou legální
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00