Britští politici vyzvali FIA, aby zrušila závod v Bahrajnu

Pokračující nepokoje v Bahrajnu jsou podle skupiny britských politiků stejně jako loni důvodem pro zrušení letošní Grand Prix. Obrátili se proto na FIA.
Britští politici vyzvali FIA, aby zrušila závod v Bahrajnu

Lord Ahmad z Wimbledonu, Lord Ahmed z Rotherhamu, Lord Alton, Lord Avebury, Baronka Falknerová z Margravinu, Lord Hylton, Caroline Lucasová and Lord Boswell se podepsali pod otevřený dopis, který na téma Bahrajnu adresovali Mezinárodní automobilové federaci prostřednictvím listu The Times.

"Vážení, s obavami jsme zaznamenali rozhodnutí uskutečnit v dubnu závod formule 1 v Bahrajnu," stojí v dopise. "Pokračující politická krize v Bahrajnu je zdrojem nestability v oblasti Perského zálivu a nedostatek vůle k politickému smíření vyvolává obavy u všech, kdo si přejí, aby se Bahrajn stal demokratičtějším."

V Británii se nepokoje v Bahrajnu dostali do pozornosti médií také proto, že byl poblíž Manamy napaden britský občan, přičemž mu útočníci usekli dva prsty.

"Vzhledem k současné situaci, kdy dochází ke každodenním protestům v ulicích a úmrtím civilistů, se nedomníváme, že je ten správný čas pro návrat formule 1 do Bahrajnu."

Podle signatářů dopisu musí dojít v Bahrajnu k reformám, které posílí lidská práva a politickou stabilitu, než nastane vhodný čas pro Grand Prix. "Vyzýváme FIA, aby přehodnotila své rozhodnutí závod uskutečnit," uzavřel dopis.

Další článek: FIA: Všechna doposud použitá řešení výfuků jsou legální