Britských novinářů je mi líto, asi nejsou šťastní, říká Alonso

Fernando Alonso se nezlobí na britské novináře, kteří mu v Německu vytýkali vítězství pomocí týmových příkazů. Soucítí s nimi.
Britských novinářů je mi líto, asi nejsou šťastní, říká Alonso

Když skončila Grand Prix Německa, tisk se vrhnul na jezdce Ferrari, aby je vyzpovídal na téma výměny pozic, kterou nařídil tým. Zejména britští novináři nesli jednání italské stáje nelibě. Alonsovi to ale nevadilo.

"Ne. Myslím, že to byl... jejich problém," řekl španělský pilot pro Autosport. "Svým způsobem je mi jich líto, protože asi nemají dobrý nebo šťastný život, jako někteří z nás v tuto chvíli. Oni tak reagují a jak jsem řekl, byla to škoda, ale ne problém."

"Dobré vztahy a jednota Ferrari, kterou každý víkend ukazujeme, některým lidem svým způsobem nedělá dobře. Ta jednota se jim nelíbí. Ale to je jejich problém, ne náš."

Události ze závodu v Hockenheimu měly nakonec dohru v pravidlech pro příští sezónu, FIA z nich totiž vymazala článek, který zakazoval týmové příkazy. Alonso ovšem tvrdí, že odmítá, aby měl někdo v týmu status jedničky.

"Jako jezdec si myslím, že oba jezdci musí mít rovnocenné postavení," uvedl. "Hodně z těch jezdců, hlavně v top týmech, má velké zkušenosti, jsou talentovaní a mnohokrát dokázali, že je dobré mít v týmu dvě možnosti v boji o šampionát. Pokud pak nastane situace, že matematicky někdo nemá šanci, tým se rozhodne, jak uzná za vhodné."

Rovnocenný přístup k oběma jezdcům podle Španěla neznamená, že by měli oba těžší práci, protože by museli nejdříve porazit svého kolegu. "Podle mě se tím moc nemění. Vždy se snažíte odvést maximum. Někdy se vám to podaří, někdy ne. Na to (soupeření s týmovým kolegou) se moc nesoustředíte," dodal.

Diskuze (296) Další článek: Montezemolova vánoční přání: lepší okruhy, více testů a třetí auta
8:55 | Pascal Wehrlein bude jezdit ve formuli E, takže do Toro Rosso zdá se nepůjde...
15. října | Latifi se sveze s vozem Force Indie v prvních trénincích v Austinu, Mexiku a Brazílii.
15. října | Heineken se stane partnerem formule E
14. října | Závod WEC ve Fudži vyhrála Toyota 7 před Toyotou 8 (Alonso). Bylo to první vítězství tohoto vozu v letošní sezóně.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10