Britská vláda by mohla grand prix udělit výjimku. Do jednání se měl vložit premiér

Po Rakousku by se formule 1 mohla přece jen vydat do Velké Británie.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Britská vláda by mohla grand prix udělit výjimku. Do jednání se měl vložit premiér  | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Sezóna má podle aktuálních plánů začít na začátku července v Rakousku, kde se pojedou dva závody. Poté se ke konci měsíce přesune F1 jinam – do Velké Británie, Německa nebo Maďarska. Silverstone je „primární volba“, ale situaci komplikuje čtrnáctidenní karanténa pro všechny, kteří do země přicestují.

Okruh je ochotný jednat o jiném termínu na dobu, kdy už opatření nebude platit – například v srpnu. Nakonec ale možná jiný termín nebude potřeba. Podle The Times se do situace vložil britský premiér Boris Johnson a požádal své ministry, aby F1 udělili výjimku. 

F1 má rozhodně silné argumenty. Na ostrovech sídlí velká část týmů, které zaměstnávají tisíce lidí. Kromě toho od F1 nehrozí významnější riziko, protože veškerý personál bude jednou za dva dny testován a bude izolován od okolí.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Formule 1 zřejmě zmrazí vývoj pohonných jednotek

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna