Britové to mají ve F1 jednodušší, myslí si Alonso

Podle Fernanda Alona je F1 britským prostředím. Jezdci z Velké Británie to tak mají jednodušší.
Britové to mají ve F1 jednodušší, myslí si Alonso

„Asi cítím to, co teď prožívá,“ řekl Alonso v Maďarsku na adresu Verstappena. „Je to mladší kluk, který bojuje s legendou, se šampionem. Není to Brit, takže to pro něj bude vždy těžší.“

Jezdec Alpine později vysvětlil, co tím myslel. „Týmy jsou britské, většina novinářů, televizní štáby, ti všichni pocházejí z Velké Británie,“ řekl pro GP Fans. „Pochopitelně se trochu upřednostňuje ten, kdo je z vaší země a dokáže být konkurenceschopný a stále vyhrávat.“

„Takhle jsem to cítil, když jsem závodil, a zdá se, že jsem byl ve formuli 1 ten špatný, když jsem se snažil bojovat proti Britům. Když jsem viděl tu věc v Silverstonu, nebo když vidím, že Verstappen dostává nějaké otázky a podobně, určitě chápu jeho pozici,“ uzavřel Alonso.

Další článek: Před Alonsem mě varovali, říká Ocon. Spolupráci si ale pochvaluje

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.