Bridgestone: Korea mezi Barcelonou a Istanbulem, blízko k Malajsii

Je to závěrečná premiéra pro Bridgestone. Poslední nový okruh v kalendáři formule 1, pro který bude japonská firma dodávat pneumatiky. Se zbývajícími dvěma v Brazílii a Abú Zabí už zkušenosti má.
Bridgestone: Korea mezi Barcelonou a Istanbulem, blízko k Malajsii

Ne nadarmo se pneumatikám ve formuli 1 říká „černé zlato“. Jsou jedním ze dvou hlavních faktorů rozhodujících o úspěchu či neúspěchu. Trendy opotřebení a křivky výkonnosti jsou pro závod absolutně klíčové. Jenomže na korejském okruhu Jeongam nedaleko města Mokpo se nikdy před tím nejelo. Není se co divit, asfalt tam byl položen teprve před týdnem.

Bridgestone se tak ve spolupráci s týmy bude muset spoléhat na data z počítačových simulací. Tam se ale nedostanou některé kriticky důležité informace, jako data o kvalitě povrchu. Vzpomeňte na Velkou cenu Kanady, kde hladký povrch některých sekcí způsobil, že auta více „klouzala“ a pneumatiky se rychleji opotřebovávaly. Potřeba většího počtu zastávek v boxech přinesla velmi atraktivní velkou cenu.

„Nemůžeme se spolehnout na žádná reálná data,“ přiznal šéf vývoje Bridgestonu Hirohide Hamašima. „Ze simulací vyplývá, že maximální rychlost bude 310 km/h a průměrná rychlost 205 km/h. To je něco mezi okruhem Catalunya (v Barceloně) a Istanbulem, blízko malajsijskému Sepangu."

O to důležitější budou páteční tréninky, během kterých získají inženýři důležitá data pro volbu strategie na zbytek víkendu.

Bridgestone přiveze na okruh 2000 pneumatik tvrdé a měkké směsi (vynechá tedy střední a super měkkou) pneumatik, včetně pneumatik do mokra.

Diskuze (29) Další článek: Rosberg se navzdory skvělým výkonům cítí nedoceněn
8:54 | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.