Briatore zažaluje FIA o náhradu škody kvůli jezdcům

Flavio Briatore pokračuje ve svém tažení proti Mezinárodní automobilové federaci, nyní chce vysoudit náhradu škody za to, že FIA donutila jezdce s ním ukončit smlouvy.

"Zažalujeme FIA," řekl Briatore pro Telegraph. "Budeme žádat odškodnění pro společnost managementu (jezdců). Přišli jsme o Alonsa, přišli jsme o Kovalainena, ztratili jsme několik jezdců."

"Zažalujeme FIA o peníze a ve smlouvách je napsáno, o kolik jsme přišli. Navíc došlo k poškození pověsti."

FIA udělila Flaviu Briatoremu doživotní zákaz působení v motorsportu za podíl na úmyslné Piquetově nehodě v Grand Prix Singapuru 2008. Zároveň rozhodla, že neobnoví superlicenci žádnému jezdci, jehož manažerem je Flavio Briatore, čímž si vynutila ukončení vztahů mezi piloty a bývalým šéfem týmu Renault.

Briatore se obrátil na civilní soud v Paříži, který rozhodnutí FIA o doživotním zákazu zneplatnil s odůvodněním, že Světová rada nemá pravomoc takový trest udělit. Místo miliónu eur však Briatoremu snížila odškodné na 15 tisíc eur. FIA uvedla, že se proti rozsudku odvolá a ponechala své rozhodnutí o trestu Flavia Briatoreho v platnosti. Ital ale oznámil, že se do formule 1 jako šéf týmu už nikdy nevrátí.

Další článek: V roce 2011 by mohl do F1 vstoupit jihokorejský výrobce pneumatik