Briatore se stal naším novým poradcem, potvrdil Alpine

Briatore se stal naším novým poradcem, potvrdil Alpine

Bývalý šéf Renaultu Flavio Briatore se 15 let po odhalení kontroverzních událostí ve Velké ceně Singapuru 2008 vrací do F1 v oficiální funkci.

Stáj Alpine dnes v krátkém prohlášení potvrdila, že se Flavio Briatore stal jejím poradcem, čímž se potvrdily předešlé spekulace médií o možném návratu italského manažera do F1. 

„Briatore se bude věnovat především těm nejdůležitějším oblastem, a to včetně vyhledávání největších talentů či poskytování informací o trhu s jezdci. Stejně tak bude  vyhodnocovat fungování současné struktury týmu a věnovat se bude i poradenství v některých strategických otázkách,“ uvedl k nové roli Briatoreho výkonný ředitel skupiny Alpine Luca di Meo.

V případě Briatoreho jde o první angažmá v královně motorsportu po odhalení skandálu, který se týkal Velké ceny Singapuru 2008.

Připomeňme, že měl tehdy Briatore z pozice šéfa stáje Renault (dnešní Alpine) zásadní podíl na tom, že jezdec Nelson Piquet úmyslně havaroval tak, aby vyvolal výjezd safety caru a následně tím pomohl kolegovi Fernandu Alonsovi k převzetí vedení v závodě. Plán týmu nakonec vyšel a Španěl závod ovládl. Rok poté však Piquet, když ztratil sedačku u Renaultu, podal svědectví o této události, což mj. vedlo k tomu, že měl následně Briatore od FIA zákaz působení v F1. 

Briatore, který v devadesátých letech dovedl k titulům stáj Benetton a později na začátku milénia i Renault, však zůstával ve formuli 1 v pozadí na blízku a pomáhal také Alonsovi s kariérou. 

Doporučujeme

Články odjinud