Briatore se soudí s FIA, verdikt padne až v lednu

Bývalý šéf týmu Renault chce zrušit zákaz působení v motorsportu.
Dnes začalo v Paříži soudní řízení, v rámci kterého se bývalý šéf týmu Renault Flavio Briatore snaží o zrušení doživotního zákazu působení v motorsportu, který mu udělila FIA za podíl na inscenaci Piquetovy nehody v Grand Prix Singapuru 2008.

Verdikt by měl soud vynést 5. ledna 2010.

"Jediným cílem mého klienta je, aby mohl dělat, co chce, a nabyl zpět svojí svobodu. Je klidný a odhodlaný," řekl advokát Flavia Briatoreho Philippe Ouakrat.

Již dříve unikly do médií části žaloby, kterou podal Briatore k pařížskému soudu. Z nich vyplynulo, že Ital považuje svůj trest za mstu Maxe Mosleyho za aktivity Asociace týmů formule 1 při sporech s FIA.

Kromě toho se Briatore domnívá, že Světová rada motorsportu překročila své pravomoce, když mu udělila doživotní distanc, protože coby manažer týmu a jezdců nebyl držitelem její licence.

Pokud se Briatoremu nepodaří trest zrušit, hrozí mu, že bude muset opustit i fotbalový tým Queens Park Rangers, jenž spoluvlastní s Berniem Ecclestonem.
Další článek: BMW se rozloučí s formulí 1 testem s Rossim a Gutierrezem

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.