Briatore se soudí s FIA, verdikt padne až v lednu

Bývalý šéf týmu Renault chce zrušit zákaz působení v motorsportu.
Dnes začalo v Paříži soudní řízení, v rámci kterého se bývalý šéf týmu Renault Flavio Briatore snaží o zrušení doživotního zákazu působení v motorsportu, který mu udělila FIA za podíl na inscenaci Piquetovy nehody v Grand Prix Singapuru 2008.

Verdikt by měl soud vynést 5. ledna 2010.

"Jediným cílem mého klienta je, aby mohl dělat, co chce, a nabyl zpět svojí svobodu. Je klidný a odhodlaný," řekl advokát Flavia Briatoreho Philippe Ouakrat.

Již dříve unikly do médií části žaloby, kterou podal Briatore k pařížskému soudu. Z nich vyplynulo, že Ital považuje svůj trest za mstu Maxe Mosleyho za aktivity Asociace týmů formule 1 při sporech s FIA.

Kromě toho se Briatore domnívá, že Světová rada motorsportu překročila své pravomoce, když mu udělila doživotní distanc, protože coby manažer týmu a jezdců nebyl držitelem její licence.

Pokud se Briatoremu nepodaří trest zrušit, hrozí mu, že bude muset opustit i fotbalový tým Queens Park Rangers, jenž spoluvlastní s Berniem Ecclestonem.
Další článek: BMW se rozloučí s formulí 1 testem s Rossim a Gutierrezem

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna