Briatore se podle italských médií vrátil do Alpine. Má vybudovat konkurenceschopný tým | Foto: Getty Images / Clive Mason

Foto: Getty Images / Clive Mason

Briatore se podle italských médií vrátil do Alpine. Má vybudovat konkurenceschopný tým

Flavio Briatore se podle italských médií vrátil a to hned dvakrát. Do formule 1 a do Alpine.

Flavio Briatore z paddocku formule 1 nezmizel. Občas ho vidíme na závodech, stále spolupracuje s Fernandem Alonsem a dává rozhovory. Nyní se ale podle Corriere della Sera vrátil i do aktivnější role v rámci týmu F1.

A není to jen tak ledajaký tým. Briatore se vrací k Alpine, což je samozřejmě Renault. Právě pod jeho vedením získal tým v letech 2005 a 2006 největší úspěchy a to včetně obou titulů. A to samozřejmě nepočítáme úspěchy Benettonu.

Poté ale přišel propad a také obří skandál v Singapuru v roce 2008, kde Nelson Piquet Jr. na příkaz týmu boural, aby mohl Fernando Alonso vyhrát.

Briatore pracuje v roli zvláštního poradce (chcete-li supervizora). „Jeho role nezahrnuje neustálé zapojení do aktivit na trati,“ píše milánský deník.

Jednou z hlavních rolí italského manažéra má být nábor nových inženýrů, aby se tým postavil na nohy. Příležitost k tomu má – za dva roky přijdou nová pravidla. Samotný nábor ale nebude snadný. Do Enstone sice zrovna dorazil z Ferrari (respektive McLarenu) aerodynamik David Sanchez, ale celkově je na trhu k dispozici jen málo šikovných lidí. 

Letos se Alpine nedaří. Francouzi chtěli být blíže nejlepším týmům, místo toho mohou být rádi za každý bod, který získají. 

Doporučujeme

Články odjinud