Briatore: Schumacher potřebuje dobré auto

Bývalý šéf Benettonu a Renaultu F1 Flavio Briatore, který má momentálně doživotní zákaz vstupu na akce pořádané FIA, věří, že Michael Schumacher může při svém návratu znovu vyhrávat, pokud mu to umožní jeho vůz Mercedes.

Italský bonviván v roce 1991 Schumachera po jednom závodě přetáhl z Jordanu do Benettonu, se kterým získal Němec v letech 1994 a 1995 své první dva tituly mistra světa, pak zamířil k Ferrari, které přeměnil v nejlepší tým F1 a získal s ním dalších pět titulů šampióna.

"Myslím, že pro F1 je to dobrá zpráva (že se vrátil)," řekl Briatore pro list Gazzetta dello Sport. "Jak ho znám, myslím, že o tom přemýšlel již delší dobu. A jestliže se rozhodl vrátit, určitě je přesvědčený, že stále může být rychlý."

Schumacherovi bude příští rok 41 let, ale ani to by podle Briatoreho nemělo nic znamenat. "Pokud máte vítězné auto, není to důležité. Tato sezona to jasně ukázala, protože jezdec, který se stal mistrem světa určitě není nejlepší v závodním poli," myslí si Ital.

Podle něj Schumacher nebyl na konec kariéry v roce 2006 připraven. "Jsem přesvědčen, že kdyby byl fyzicky fit, určitě by se vrátil už v uplynulé sezoně s Ferrari. Michael je typ závodního jezdce, který neumí žít normální život, nemůže zůstat mimo závodění," říká Briatore. "Znovu říkám, že když před třemi lety skončil, nebyl na to připraven. Mohl být konkurenceschopný další dva nebo tři roky."

Bývalý Schumacherův šéf však nedokáže říct, jestli bude Němec schopen bojovat o osmý titul mistra světa. "Nevím, věřím, že Ferrari bude příští rok silné s Alonsem a Massou," předpovídá Briatore. "Mohu jen říct, že Ross (Brawn) ho dobře zná a Mercedes o něj vždy usiloval. Nejpodstatnější je, jaké bude auto."

Řada bývalých šampiónů věří, že Schumacher může znovu vyhrávat. Mezi nimi například Nigel Mansell, Damon Hill či Niki Lauda, zdrženlivější je Alain Prost.

Další článek: Virgin: Mohli jsme zůstat s Brawnem, ale nový tým je větší výzva

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.