Briatore potvrdil, že ho láká práce Bernieho Ecclestona

Flavio Briatore zopakoval, že se do formule 1 určitě nevrátí jako šéf týmu, přesto se možná vrátí. Zajímá ho obchodní stránka královny motorsportu.
Briatore potvrdil, že ho láká práce Bernieho Ecclestona

"Během sedmnácti let jsem vyhrál sedm šampionátů s dvěma týmy," připomněl bývalý šéf týmu Renault v rozhovoru pro Journal du Dimanche. "To je slušný úspěch. V každém případě pro mě nastal čas dělat něco jiného. Tahle přestávka mi udělala hodně dobře. Formule 1 je velmi náročná. Každý den jste pod tlakem. Trochu si vydechnout vám udělá dobře, je to dobré pro zdraví. Už v roce 1996 jsem si udělal tříletou přestávku, pak jsem se vrátil s Renaultem."

Z Renaultu musel Briatore odejít loni poté, co vypukla aféra s úmyslnou nehodou Nelsona Piqueta v GP Singapuru 2008. "Loni jsem byl rozhodnutý, že z formule 1 odejdu, ať už se bude dít cokoliv. Měl jsem toho dost. Chtěl jsem dobít baterie. To, co se stalo, můj původní plán nakonec moc nezměnilo," tvrdí italský manažer.

Mezinárodní automobilová federace původně udělila Briatoremu doživotní zákaz činnosti v závodních sériích, které se jezdí pod její vlajkou. Po soudním sporu ale došlo ke vzájemné dohodě, podle které bude zákaz platit jen do konce roku 2012. Od té doby byl Briatore spojován například s Pirelli nebo Ferrari.

"Jsou to jen zvěsti, nevěnujte jim žádnou pozornost," reagoval Ital. "Jisté je to, že jsem si dal dvouletou přestávku. Pak budu připravený na nové pracovní výzvy." A mezi ně patří návrat do formule 1, i když v jiné roli než dřív. "Jako šéf týmu ne. Třikrát ne! V této roli jsem toho udělal už hodně, dost jsem dokázal. Proč bych se vracel na misi, kterou jsem už v minulosti splnil? Potřebuji nové výzvy."

Nakonec Briatore potvrdil, že má zájem o oblast, kterou řídí jeho přítel a obchodní partner Bernie Ecclestone. "Udělat tlustou čáru za rolí šéfa týmu, neznamená rozloučit se s formulí 1," vysvětloval. "Vůbec ne. Dají se v ní dělat další zajímavé věci, ale spíš v obchodní oblasti. V byznysu." Na přímo otázku, zda ho tedy budeme znovu vídat v paddocku, Briatore odpověděl: "Je to možné." Zatím však neví kdy.

Další článek: Massa je vděčný Montezemolovi za podporu, bude se snažit ho nezklamat