Briatore: Ke slyšení FIA jsem se nedostavil na doporučení Mosleyho

Flavio Briatore a Max Mosley vedou válku přes média, bývalý šéf týmu Renault nenechal kritiku bývalého prezidenta FIA bez odezvy. Ital tvrdí, že se před Světovou radou nebránil obvinění z inscenace Piquetovy nehody v Singapuru, protože mu to doporučil sám Mosley.

"Je zvláštní, že pan Mosley teď předstírá, že FIA v mém případě rozhodla spravedlivě v rámci spravedlivého procesu," cituje Briatoreho Autosport.

"To určitě není postoj, který by současné vedení FIA vyjádřilo před francouzským civilním soudem, kde všichni mohli právního zástupce FIA slyšet, jak říká, že Světová rada učinila jen ´administrativní´ rozhodnutí, že proti mně nevydala žádný verdikt a tudíž nebyla vázána žádnými standardy civilizované justice."

"Rád bych také slyšel pana Mosleyho vysvětlovat, že mi 19. září při telefonickém rozhovoru sdělil, že moje přítomnost na slyšení Světové rady 21. září není nutná ani žádoucí, v kontextu těžkého řízení pro Renault, jelikož takové slyšení v žádném případě nemůže vyústit v trest pro mojí osobu."

Světová rada udělila Briatoremu doživotní zákaz působení v motorsportu za podíl na úmyslné Piquetově nehodě. Bývalý šéf Renaultu F1 se obrátil na civilní soud v Paříži, aby tento verdikt zvrátil a získal odškodné ve výši jednoho miliónu eur. Rozhodnutí by mělo padnout 5. ledna.

Do médií začaly postupně unikat části Briatoreho soudního spisu, na což reagoval Mosley sérií protiútoků.

"Těžko říct, jestli pan Mosley jen ztrácí nervy, zatímco čeká na verdikt francouzského soudu, nebo jestli se jen snaží získat zpět pozornost médií prostřednictvím provokativních útoků vůči mé osobě, poté, co přišel o post klíčové osoby v motorsportu," dodal Briatore.

Další článek: Do formule 1 vstoupíme nejpozději v roce 2011, věří Stefan GP

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.