Briatore dostal, co si zasloužil, říká Piquet senior

Brazilec by letos raději býval viděl svého syna u Toro Rosso.
Klepněte pro větší obrázekV paddocku v brazilském Interlagosu se včera objevil i Nelson Piquet starší. Jeho syn Nelsinho, který koncem léta rozpoutal singapurskou aféru, ho nedoprovází.

Piquet senior se v rozhovoru pro italskou Gazzettu dello Sport znovu opřel do Flavia Briatoreho. Bývalý šéf Renaultu vloni v Singapuru požádal jeho syna, aby schválně boural a pomohl tak týmové jedničce Fernandu Alonsovi k lepšímu výsledku. Světová rada za to Briatoreho potrestala doživotním bojkotem jeho osoby.

„Dostal, co si zasloužil. Nebyl to sice jeho nápad, ale přesvědčit mladého jezdce, aby udělal něco takového, je vážná věc. Měl by zůstat od závodění co nejdál,“ řekl Piquet.

Piqueta se dotklo, jak tvrdý byl Briatore na jeho syna u Renaultu. Než Briatore juniora v půlce letošního léta vyhodil, měl s Piquetem starším několik jednání. „Mluvila z něj arogance člověka, který se považuje za nedotknutelného. ‚Jestli si chceš na něco stěžovat, udělej to u soudu. Já jsem podnikatel a chovám se podle toho,‘ řekl mi,“ vypráví Piquet.

Bývalý trojnásobný mistr světa také přiznal, že se měl jeho syn už na konci loňského roku přesunout k Toro Rosso. „Byl to Briatore, kdo chtěl prodloužit smlouvu (na rok 2009). Já jsem chtěl, aby Nelsinho z Renaultu odešel, a našel jsem mu místo u Toro Rosso. Ale Nelsinho chtěl zůstat, protože už tehdy existovala možnost, že Alonso odejde do Ferrari,“ popsal.

Když pak Nelsinho koncem letošního července přišel o místo, doporučil mu jeho otec, aby o tom, co se dělo vloni v Singapuru, šel s pravdou ven. „Řekl jsem synovi, že je to jen na něm a že musí počítat s rizikem, že už si ve formuli 1 nikdy nezajezdí. Přemýšlel čtyři dny a pak šel za Mosleym.“
Další článek: V předvolebním boji přituhuje: Mosley a Vatanen si jdou po krku

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.