Briatore chce Brawna připravit o peníze od Ecclestona

Šéf týmu Renault je pořád naštvaný kvůli dvoupatrovým difuzorům.
Šéf týmu Renault Flavio Briatore chce Brawn GP připravit o peníze, které by měl bývalý tým Hondy dostat od Bernieho Ecclestona jako podíl z prodeje televizních práv. Mohlo by se jednat o částku 30 miliónů eur. Briatore chce tyto peníze přerozdělit mezi týmy, které nyní musí investovat do vývoje dvoupatrových difuzorů.

Briatore uvedl, že zablokování peněz Brawnu GP navrhne svým kolegům: "I když s tím někteří nesouhlasili, Montezemolo udržel jednotnou podporu FOTA pro Brawn GP, McLaren svými dodávkami motorů udělal to samé. Ale jelikož byl Brawn náš technický delegát a nutí mě utrácet peníze, které ve svém rozpočtu nemám (za difuzory), a protože peníze Hondy naštěstí rozděleny ještě nebyly, budeme mít jednání."

"Můj návrh bude následující. Brawn je bohatší než kdokoliv jiný, protože tým mu zaplatila Honda a k tomu mu přidala 130 miliónů. Určitě je bohatší než já. Nechci být jako Robin Hood, ale když je situace transparentní, je to v pořádku."

"V tuto chvíli je můj názor takový, že někde potřebuji sehnat peníze pro rozpočet a sezóna nemůže skončit tak, že budou všichni ztrácet sekundu na vozy Brawn, takže je třeba celkově přehodnotit rozdělování peněz. Myslím, že se jedná asi o 30 miliónů eur."

A šéf Renaultu se nehodlá spokojit jen s penězi za televizní práva, Brawn GP chce připravit i o placenou přepravu týmu na závody, kterou zajišťuje společnost Bernieho Ecclestona. Brawn GP je formálně považován za zcela nový tým, proto podle Briatoreho nemá na tyto služby nárok.

"Jako obchodní předseda FOTA navrhnu, abychom se drželi názoru FIA, že jde o nový tým, takže tři roky nebude mít nárok na přepravu, na nic," uvedl Briatore.

Na otázku, co tedy znamenalo dřívější prohlášení FOTA, v kterém týmy požadovaly pro Brawn GP všechny peníze, Briatore odpověděl: "To bylo ale o Vánocích. Teď jsou Vánoce pryč a znovu si o tom promluvíme příští Vánoce. Protože je to nový tým, musí dodržet stejná pravidla, jak když jsme my nastupovali jako nové týmy. Navrhnu to FOTA, pak se uvidí."
Další článek: V třetím tréninku byl nejrychlejší Nico Rosberg