Briatore: Buttona jsem hodně podcenil

Flavio Briatore přiznává, že neoprávněně podceňoval jezdce McLarenu Jensona Buttona, teď ho začíná označovat za největší překvapení letošní sezony. Kriticky se naopak vyjadřuje o Hamiltonovi.
Briatore: Buttona jsem hodně podcenil

Flavio Briatore, bývalý šéf Renaultu, připouští, že se zmýlil v hodnocení jezdeckých schopností Jensona Buttona a dodává, že svůj názor na něj na základě pilotových výsledků v letošní sezoně přehodnotil.

Button závodil pro Briatoreho v sezonách 2001 a 2002 v týmu Benetton (později Renault) a nedokázal nijak zvlášť oslnit. V první sezoně získal pouhé dva body, v té druhé pak bodů čtrnáct. Za tyto výsledky samozřejmě nemohl jen pilot, ale i velmi nekonkurenceschopný vůz. Briatore také Buttonovi velmi kriticky vyčítal jeho životní styl plejboje.

Když v roce 2009 získal Button titul mistra světa, Briatore ho označil slovem "paracarro", což v italském slangu znamená "pomalý jako šnek".  Tím však jeho odpor vůči jezdci rozhodně neskončil. V loňském roce Briatore hodnotil Buttonův dobrý výkon u McLarenu slovy: "Štěstí bylo na jeho straně. Nemluvím o něm špatně, jenom říkám, že nepatří mezi pět nejrychlejších jezdců ve formuli 1."

Buttonovy letošní výkony však bývalého šéfa Renaultu přiměly přehodnotit názor. "Neuvědomoval jsem si, že je tak dobrý. Mýlil jsem se ohledně tohoto britského jezdce. Byl překvapením letošní sezony. Nikdy bych se nedomníval, že je tak dobrý, " uznává Ital.

S rostoucím míněním o Buttonovi poněkud klesá obdiv k Hamiltonovi. Druhého pilota McLarenu teď Briatore kritizuje za jeho věčné kolize s Massou. "Rozesmívají mě. Jsou jako Laurel a Hardy," pokouší se zavtipkovat.

Diskuze (95) Další článek: Horner odmítá, že by se Red Bull v případě úpadku formy z F1 stáhl
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00