Briatore: Alonso vytváří permanentní tlak, chce od všech maximum

Alonsův manažer Flavio Briatore prozradil, že jeho španělský svěřenec tlačí na své okolí, protože chce výsledky. Ostatní členy týmu vystavuje neustálému tlaku.

Alonso přišel do Ferrari na začátku letošního roku a říká se, že se v Maranellu ujal minimálně stejně pevné vlády jako Michael Schumacher. Podle Briatoreho má však Alonso těžší úkol.

"Když Michael přišel do Ferrari, nebyl to vítězný tým, takže byl pod menším tlakem a tým mu dal všechen potřebný čas," připomněl pro oficiální web formule 1. "Nakonec mu trvalo pět let, než vyhrál titul. Fernando to může dokázat už v prvním roce. A to je od něj také očekáváno, takže je pod mnohem větším tlakem, než když Michael přišel k Ferrari v roce 1996. Co se týče Fernandova vlivu, charakter má takový, že vytváří permanentní tlak, každý den chce od všech maximum, kvůli úspěchu."

Na druhé straně je samotné prostředí u Ferrari stresující, protože jsou piloti pod obrovským tlakem médií. "Ferrari je mimořádný tým," konstatoval Briatore. "Nikde jinde není jezdec pod větším tlakem než tam. Chyby jezdce Ferrari víc plní titulky, ale na druhé straně se nikde jinde neslaví vítězství tak fanaticky. Fernando jezdí vždy na limitu. Musí, protože ano, jeho vůz je dobrý, ale Red Bull a McLaren jsou asi lepší."

Je to právě u Red Bullu, kde závodí další svěřenec Flavia Briatoreho. Mark Webber zůstal stejně jako Fernando Alonso věrný italskému manažerovi navzdory aféře z GP Singapuru 2008. "Oba by si zasloužili vyhrát šampionát, protože jsou oba velmi silní. Osobně nemám favorita. Pro mě je důležité, aby titul vyhrál jeden z nich," dodal Briatore.

V souvislosti s Briatorem však visí největší otazníky u jeho možného návratu do formule 1. Roli sportovního šéfa Pirelli vyloučil jako nesmysl. Jako manažer týmu se už také zřejmě nevrátí. "Těžko. Vyhrál jsem sedm titulů s různými týmy," připomněl. "Chci se bavit při tom, co dělám, to je moje motivace a práci nepotřebuji. V současnosti bych se ve formuli 1 nebavil. Teď jsem spokojený při tom, co dělám - jsem otec, manžel a starám se o své investice."

Jestli se připravuje na roli nástupce Bernieho Ecclestona, ale už Briatore neřekl.

Další článek: Přečtěte si nové číslo magazínu F1sports s představením Singapuru

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.