Briatore: Alonso bude pro Ferrari přínosem

Španěl jezdí vždy na limitu, má charisma a vždy tvrdě pracuje.

Jak jsme vás na stránkách F1sports informovali, Fernando Alonso bude od příští sezony závodit za Ferrari. Jeho dlouholetý manažer Flavio Briatore, který má od minulého týdne doživotní zákaz působit v motorsportu, je přesvědčen, že Španělovi italské angažmá prospěje a pro tým bude přínosem.

"Myslím, že Ferrari udělalo skvělý obchod," řekl Ital pro list La Gazzetta dello Sport. "Pro něj (pro Alonsa) je přestup k Ferrari významným momentem jeho fantastické kariéry."

Kromě sezony 2007, kdy Alonso závodil u McLarenu, byl Briatore Španělovým šéfem v týmu Renault od roku 2002 až do minulého týdne. "Jeho největší předností pro tým, za který závodí, je konstantní výkonnost. Je vždy připraven, na každé trati jezdí na limitu, je charismatický ve vztahu k inženýrům a vždy tvrdě pracuje," chválí svého dlouholetého svěřence. "Nikdy se nevzdává. Je fantastický, rychlý, inteligentní a důrazný závodní jezdec. Gladiátor na trati."

Sám Alonso věnoval své třetí místo ve Velké ceně Singapuru právě Briatoremu, který už s týmem nemohl na závodě být. "Fernando byl velmi milý. Věnovat mi pódium bylo od něj opravdu příjemné," řekl.

Španěl dnes potvrdil, že změnu týmu konzultoval i s italským bonvivánem. "Před dvěma měsíci jsme s Flaviem mluvili o (přestupu k Ferrari) v roce 2011 a před několika dny, kdy se vše vyřešilo, o roce 2010," řekl. "Byl za mě velmi šťastný, protože ví, co Ferrari znamená a je s mou kariérou extrémně spokojen."

Alonso mluvil s Briatorem i v době, kdy došlo k uzavžření smlouvy. Podle jeho slov Ital nevypadal, že by v nejbližších dnech chystal v souvislosti se svým zákazem nějakou akci proti FIA. "Telefonovali jsme spolu, ale nepřipadal mi znepokojený," řekl dvojnásobný mistr světa. "Včera odpočíval na pláži."

Další článek: GP Japonska 2009 - pátek