Briatore a odhaluje klíčový problém Ferrari

Flavio Briatore si nemyslí, že problémem Ferrari je vedení. Tým by ale potřeboval personálně posílit lidmi ze zahraničí.
Briatore a odhaluje klíčový problém Ferrari

Příští rok to bude deset let, co Ferrari získalo poslední titul mezi jezdci. V dobách nadvlády Red Bullu po něm dvakrát sahalo, ale nedosáhlo na něj. Pak přišla dominance Mercedesu. Ani letos zatím rudé vozy z Maranella na stříbrné šípy nestačí.

„Šampionáty se nevyhrávají veřejnými prohlášeními,“ uvedl Flavio Briatore v pořadu La politica nel pallone v italském rozhlase.

„Mercedes má obrovskou výhodu. Naštěstí měl Hamilton problémy s přepínači, protože jinak by to bylo bez problémů druhé místo. Od loňského roku se nic nezměnilo. Na okruhu jako je tento (Baku) byla mezi Mercedesem a Ferrari sekunda. A nevěřím, že Rosberg jel naplno.“

Co dělá Ferrari špatně? „Je to trochu komplikovanější tým. Aby Ferrari vítězilo, není potřeba měnit manažera ale udělat tým více mezinárodní. Je těžké pro někoho přijít do Marenalla. Pro lidi z Británie to není vysněné místo k životu. Navrhuji, aby to změnili a  otevřeli technologické oddělení tam.“

„V Británii máte v okruhu 60 km deset týmů (ve skutečnosti méně, pozn. redakce). Maranello je daleko a logisticky za to platí. My jsme s Benettonem a Renaultem měli základny v Británii. Mercedes je německý, ale je tam taky. Pokud vyrábíte šampaňské, je lepší být ve Francii. Pokud děláte šunku, je dobrá Parma,“ dodává Briatore.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Red Bull zastavil práce na ochranném oblouku

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00