Briatore a odhaluje klíčový problém Ferrari

Flavio Briatore si nemyslí, že problémem Ferrari je vedení. Tým by ale potřeboval personálně posílit lidmi ze zahraničí.
Briatore a odhaluje klíčový problém Ferrari

Příští rok to bude deset let, co Ferrari získalo poslední titul mezi jezdci. V dobách nadvlády Red Bullu po něm dvakrát sahalo, ale nedosáhlo na něj. Pak přišla dominance Mercedesu. Ani letos zatím rudé vozy z Maranella na stříbrné šípy nestačí.

„Šampionáty se nevyhrávají veřejnými prohlášeními,“ uvedl Flavio Briatore v pořadu La politica nel pallone v italském rozhlase.

„Mercedes má obrovskou výhodu. Naštěstí měl Hamilton problémy s přepínači, protože jinak by to bylo bez problémů druhé místo. Od loňského roku se nic nezměnilo. Na okruhu jako je tento (Baku) byla mezi Mercedesem a Ferrari sekunda. A nevěřím, že Rosberg jel naplno.“

Co dělá Ferrari špatně? „Je to trochu komplikovanější tým. Aby Ferrari vítězilo, není potřeba měnit manažera ale udělat tým více mezinárodní. Je těžké pro někoho přijít do Marenalla. Pro lidi z Británie to není vysněné místo k životu. Navrhuji, aby to změnili a  otevřeli technologické oddělení tam.“

„V Británii máte v okruhu 60 km deset týmů (ve skutečnosti méně, pozn. redakce). Maranello je daleko a logisticky za to platí. My jsme s Benettonem a Renaultem měli základny v Británii. Mercedes je německý, ale je tam taky. Pokud vyrábíte šampaňské, je lepší být ve Francii. Pokud děláte šunku, je dobrá Parma,“ dodává Briatore.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Red Bull zastavil práce na ochranném oblouku

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.