Briatore a odhaluje klíčový problém Ferrari

Flavio Briatore si nemyslí, že problémem Ferrari je vedení. Tým by ale potřeboval personálně posílit lidmi ze zahraničí.
Briatore a odhaluje klíčový problém Ferrari

Příští rok to bude deset let, co Ferrari získalo poslední titul mezi jezdci. V dobách nadvlády Red Bullu po něm dvakrát sahalo, ale nedosáhlo na něj. Pak přišla dominance Mercedesu. Ani letos zatím rudé vozy z Maranella na stříbrné šípy nestačí.

„Šampionáty se nevyhrávají veřejnými prohlášeními,“ uvedl Flavio Briatore v pořadu La politica nel pallone v italském rozhlase.

„Mercedes má obrovskou výhodu. Naštěstí měl Hamilton problémy s přepínači, protože jinak by to bylo bez problémů druhé místo. Od loňského roku se nic nezměnilo. Na okruhu jako je tento (Baku) byla mezi Mercedesem a Ferrari sekunda. A nevěřím, že Rosberg jel naplno.“

Co dělá Ferrari špatně? „Je to trochu komplikovanější tým. Aby Ferrari vítězilo, není potřeba měnit manažera ale udělat tým více mezinárodní. Je těžké pro někoho přijít do Marenalla. Pro lidi z Británie to není vysněné místo k životu. Navrhuji, aby to změnili a  otevřeli technologické oddělení tam.“

„V Británii máte v okruhu 60 km deset týmů (ve skutečnosti méně, pozn. redakce). Maranello je daleko a logisticky za to platí. My jsme s Benettonem a Renaultem měli základny v Británii. Mercedes je německý, ale je tam taky. Pokud vyrábíte šampaňské, je lepší být ve Francii. Pokud děláte šunku, je dobrá Parma,“ dodává Briatore.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Red Bull zastavil práce na ochranném oblouku

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10