Briatore a odhaluje klíčový problém Ferrari

Flavio Briatore si nemyslí, že problémem Ferrari je vedení. Tým by ale potřeboval personálně posílit lidmi ze zahraničí.
Briatore a odhaluje klíčový problém Ferrari

Příští rok to bude deset let, co Ferrari získalo poslední titul mezi jezdci. V dobách nadvlády Red Bullu po něm dvakrát sahalo, ale nedosáhlo na něj. Pak přišla dominance Mercedesu. Ani letos zatím rudé vozy z Maranella na stříbrné šípy nestačí.

„Šampionáty se nevyhrávají veřejnými prohlášeními,“ uvedl Flavio Briatore v pořadu La politica nel pallone v italském rozhlase.

„Mercedes má obrovskou výhodu. Naštěstí měl Hamilton problémy s přepínači, protože jinak by to bylo bez problémů druhé místo. Od loňského roku se nic nezměnilo. Na okruhu jako je tento (Baku) byla mezi Mercedesem a Ferrari sekunda. A nevěřím, že Rosberg jel naplno.“

Co dělá Ferrari špatně? „Je to trochu komplikovanější tým. Aby Ferrari vítězilo, není potřeba měnit manažera ale udělat tým více mezinárodní. Je těžké pro někoho přijít do Marenalla. Pro lidi z Británie to není vysněné místo k životu. Navrhuji, aby to změnili a  otevřeli technologické oddělení tam.“

„V Británii máte v okruhu 60 km deset týmů (ve skutečnosti méně, pozn. redakce). Maranello je daleko a logisticky za to platí. My jsme s Benettonem a Renaultem měli základny v Británii. Mercedes je německý, ale je tam taky. Pokud vyrábíte šampaňské, je lepší být ve Francii. Pokud děláte šunku, je dobrá Parma,“ dodává Briatore.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Red Bull zastavil práce na ochranném oblouku

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.