Brendon Hartley po pouhých pěti závodech opouští formuli E

Novozélandský pilot Brendon Hartley nedokončí svoji debutovou sezonu ve formuli E. U týmu Dragon skončil po pěti závodech.
Foto: ABB Formula E
Brendon Hartley po pouhých pěti závodech opouští formuli E | Foto: ABB Formula E

Americká stáj Jaye Penskeho GEOX Dragon podepsala pro sezonu elektrické formule E 2019/2020 dva nováčky - dlouholetého pilota DTM Nica Müllera a Brendona Hartleyho, bývalého pilota týmu Toro Rosso ve formuli 1 a dvojnásobného mistra světa ve vytrvalostních závodech.

Hartley společně se Švýcarem Müllerem absolvoval prvních pět závodů sezony v Rijádu, Santiagu, Mexico City a v Marrákeši, na své osobní maximum v podobě devátého místa dosáhl ve druhém závodě v saúdskoarabské metropoli. Jeho dva body jsou jediným bodovým ziskem týmu Dragon v dosavadním průběhu sezony.

Brendon Hartley chce upřednostňovat WEC před formulí E

Brendon Hartley chce upřednostňovat WEC před formulí E

Velkého finále sezony 2019/2020 na berlínském letišti Tempelhof, kde se od 5. do 13. srpna uskuteční šest závodů, se ale Novozélanďan nezúčastní. Americkou stáj Hartley s okamžitou platností opustil. Žádné vyjádření k nečekanému rozchodu neuveřejnil ani jezdec, ani jeho tým.

Důvodem pro Hartleyho odchod však může být jeho paralelní angažmá u stáje Toyota ve třídě LMP 1 vytrvalostního mistrovství světa. Sezona WEC bude restartována v belgickém Spa šestihodinovým závodem 15. srpna a první volné tréninky budou na programu už 13. srpna. Hartley se už před startem sezony nechal slyšet, že v případě termínové kolize dá přednost závodům WEC před formulí E.

Sezóna WEC vyvrcholí až v listopadu, nová pravidla se odkládají

Sezóna WEC vyvrcholí až v listopadu, nová pravidla se odkládají

Termínovou kolizi WEC a formule E budou muset vyřešit také James Calado (Jaguar), Sam Bird (Virgin), lídr elektrického šampionátu Antonio Felix da Costa (DS Techeetah) a Alex Lynn (Mahindra). Všichni z této skupiny ale nejspíš dají přednost formuli E, otazník visí pouze nad Buemim, který ve WEC závodí pro tovární Toyotu.

S druhým vozem Dragonu sezonu elektrického šampionátu dokončí Nico Müller, jméno jeho nového týmového kolegy zatím americký tým neuveřejnil. Dragon by mohl do uvolněné sedačky posadit některého z testovacích pilotů, šanci by tak mohl dostat Sergio Sette Camara nebo Joel Eriksson.

Sam Bird mění tým, ve formuli E ho ulovil Jaguar

Sam Bird mění tým, ve formuli E ho ulovil Jaguar

Sette Camara byl druhým nejlepším pilote testů v marocké Marrákeši, rychlejší byla pouze hvězda japonských seriálů Super GT a Super Formula Nick Cassidy. Pětadvacetiletý Novozélanďan bude od příští sezony závodit pro Virgin, kde nahradí Sam Birda. Ten totiž přestoupí k Jaguaru.

Další článek: Na voze něco nefunguje, přiznává Verstappen

16:12 | Ferrari bude testovat ve Fioranu s vozem SF71H z roku 2018. Harmonogram: Pondělí: Alesi, Armstrong, Švarcman Úterý: Leclerc Středu: Sainz Čtvrtek: Sainz (dop.), Shumacher (odp.) Pátek: Schumacher (dop.), Ilott (odp.) U Leclerca se čeká na neg. test na COVID-19.
22. ledna | Ferrari má první ženu v jezdecké akademii – šestnáctiletou Mayu Weug.
22. ledna | Marcus Armstrong, kterého podporuje Ferrari, bude letos závodit ve F2 za tým DAMS.
22. ledna | Změna. Letošní sezóna WEC nezačne v Sebringu ale v Portimao. Pojede se od 2. do 4. dubna. O měsíc později se tam MOŽNÁ vydá F1.