Brendon Hartley chce upřednostňovat WEC před formulí E

Brendon Hartley chce upřednostňovat WEC před formulí E

Již na konci tohoto týdne odstartuje pro Brendona Hartleyho sezóna 2019/2020, během které bude působit u dvou týmů ve dvou šampionátech zároveň. Ve FIA WEC čeká Novozélanďana závodní debut s Toyotou v LMP 1 a v listopadu zahájí svoji závodní kampaň také ve formuli E u týmu Dragon.

Hartley podepsal smlouvu s Toyotou v dubnu, kdy japonský tovární tým oznámil, že bývalý pilot týmu Toro Rosso nahradí před startem sezóny 2019/2020 Fernanda Alonsa.

Kromě podpisu smlouvy s Toyotou se devětadvacetiletý rodák z Palmerston North také věnoval vývoji nového monopostu Porsche pro vstup německé značky do formule E, ke kterému dojde v nadcházející sezóně. Ta odstartuje v listopadu dvěma závody v saudskoarabském Rijádu.

Dlouho se očekávalo, že Hartley dostane u Porsche i závodní sedačku pro sérii elektrických formulí, německá stáj však nakonec pro svoji debutovou sezónu ve formuli E vsadila na duo Neel Jani, Andre Lotterer.

Hartley však bude ve formuli E stejně startovat, a to díky angažmá u americké stáje Dragon. Pro tu v loňské sezóně závodili Jose Maria Lopez a Maximilian Günther.

Kvůli dvojímu angažmá však bude muset Brendon Hartley čelit dvěma termínovým kolizím, podobně jako jeho nový týmový kolega z Toyoty Sébastien Buemi a pravděpodobně i někteří další jezdci z WEC.

Formule E vydala zatím jen provizorní kalendář sezóny 2019/2020, který se bude více než pravděpodobně měnit s ohledem na jezdce pod dvěma kontrakty. Velmi pravděpodobně se o jeden týden dopředu přesune závod v Číně, který je nyní naplánován na 21. března, díky čemuž se překrývá se závodním víkendem FIA WEC a IMSA WSC na Sebringu.

Druhou termínovou kolizi představuje závod s termínem 14. prosince, jehož místo konání ještě nebylo upřesněno. Tento podnik formule E prozatímně koliduje s osmihodinovým závodem FIA WEC na okruhu v Bahrajnu.

Pokud by navzdory snaze organizátorů v kalendáři zůstaly dva vzájemně se překrývající závody WEC a formule E, Brendon Hartley by preferoval start za Toyotu ve třídě LMP 1.

„Pokud budou vzájemně kolidovat závody WEC a formule E, tak Brendon upřednostní své závazky ve WEC,“ řekl pro e-racing365.com tiskový mluvčí Toyoty.

Pokud by Toyotě kvůli formuli E přeci jen jeden z jezdců chyběl, tak do závodu za japonský tovární tým může jako náhradník naskočit na příklad mladý talent Thomas Laurent, jehož služby si Toyota pojistila do let budoucích. K této situaci může reálně dojít, protože u výše zmíněného Sébastiena Buemiho lze očekávat zaměření pozornosti na formuli E s cílem získat druhý mistrovský titul.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Doporučujeme

Články odjinud