Brendon Hartley chce upřednostňovat WEC před formulí E

Již na konci tohoto týdne odstartuje pro Brendona Hartleyho sezóna 2019/2020, během které bude působit u dvou týmů ve dvou šampionátech zároveň. Ve FIA WEC čeká Novozélanďana závodní debut s Toyotou v LMP 1 a v listopadu zahájí svoji závodní kampaň také ve formuli E u týmu Dragon.
Brendon Hartley chce upřednostňovat WEC před formulí E

Hartley podepsal smlouvu s Toyotou v dubnu, kdy japonský tovární tým oznámil, že bývalý pilot týmu Toro Rosso nahradí před startem sezóny 2019/2020 Fernanda Alonsa.

Kromě podpisu smlouvy s Toyotou se devětadvacetiletý rodák z Palmerston North také věnoval vývoji nového monopostu Porsche pro vstup německé značky do formule E, ke kterému dojde v nadcházející sezóně. Ta odstartuje v listopadu dvěma závody v saudskoarabském Rijádu.

Dlouho se očekávalo, že Hartley dostane u Porsche i závodní sedačku pro sérii elektrických formulí, německá stáj však nakonec pro svoji debutovou sezónu ve formuli E vsadila na duo Neel Jani, Andre Lotterer.

Fernando Alonso: Do WEC se určitě vrátím

Fernando Alonso: Do WEC se určitě vrátím

Hartley však bude ve formuli E stejně startovat, a to díky angažmá u americké stáje Dragon. Pro tu v loňské sezóně závodili Jose Maria Lopez a Maximilian Günther.

Kvůli dvojímu angažmá však bude muset Brendon Hartley čelit dvěma termínovým kolizím, podobně jako jeho nový týmový kolega z Toyoty Sébastien Buemi a pravděpodobně i někteří další jezdci z WEC.

Formule E vydala zatím jen provizorní kalendář sezóny 2019/2020, který se bude více než pravděpodobně měnit s ohledem na jezdce pod dvěma kontrakty. Velmi pravděpodobně se o jeden týden dopředu přesune závod v Číně, který je nyní naplánován na 21. března, díky čemuž se překrývá se závodním víkendem FIA WEC a IMSA WSC na Sebringu.

Druhou termínovou kolizi představuje závod s termínem 14. prosince, jehož místo konání ještě nebylo upřesněno. Tento podnik formule E prozatímně koliduje s osmihodinovým závodem FIA WEC na okruhu v Bahrajnu.

Brendon Hartley: U Toyoty se už cítím jako doma

Brendon Hartley: U Toyoty se už cítím jako doma

Pokud by navzdory snaze organizátorů v kalendáři zůstaly dva vzájemně se překrývající závody WEC a formule E, Brendon Hartley by preferoval start za Toyotu ve třídě LMP 1.

„Pokud budou vzájemně kolidovat závody WEC a formule E, tak Brendon upřednostní své závazky ve WEC,“ řekl pro e-racing365.com tiskový mluvčí Toyoty.

Pokud by Toyotě kvůli formuli E přeci jen jeden z jezdců chyběl, tak do závodu za japonský tovární tým může jako náhradník naskočit na příklad mladý talent Thomas Laurent, jehož služby si Toyota pojistila do let budoucích. K této situaci může reálně dojít, protože u výše zmíněného Sébastiena Buemiho lze očekávat zaměření pozornosti na formuli E s cílem získat druhý mistrovský titul.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: F1 chce od roku 2021 více závodů jako byla letošní GP Německa

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10