Brazílie byla nebezpečnější než v minulosti, ale týmy si nestěžují

Formule 1 zažila letos v Sao Paulu několik incidentů, členové různých týmů byli na cestě z okruhu přepadeni. Přesto nikdo nevolá po přestěhování nebo zrušení Grand Prix Brazílie.
Brazílie byla nebezpečnější než v minulosti, ale týmy si nestěžují

Největší událostí bylo přepadení Jensona Buttona, ale do podobných problémů se dostali také například technici Sauberu. V chudinských čtvrtích v okolí okruhu je kriminalita velmi vysoká.

"Upřímně si nemyslím, že bychom měli vinit pořadatele z toho, co se děje venku, jejich možnosti jsou omezené," řekl šéf McLarenu Martin Whitmarsh. "Roky jsme o tom tady slyšeli a evidentně se to zhoršilo. Bylo mi řečeno, že tu došlo k pěti incidentům. A jakmile začnou nosit samopaly, posouvá se to trochu na jinou úroveň. Takže to vyvolává obavy."

Whitmarsh se ale domnívá, že se bezpečnostní situace v Sao Paulu zlepší. "Brazílie bude pořádat mistrovství světa ve fotbale a Olympiádu, takže na tom budou muset v této zemi tvrdě zapracovat. Jsem si jistý, že to udělají."

Šéf Ferrari Stefano Domenicali neměl pocit, že by situace v Interlagosu vybočila z normálu. "Upřímně, nechci říkat, že je to tu nebezpečné. Víme, že něco špatného se může stát kdekoliv na světě."

Ačkoliv k incidentům v Brazílii dochází každý rok a letos poprvé měl být obětí přepadení jezdec, Bernie Ecclestone zůstal zcela v klidu.

"Jezdím sem asi 40 let, chodím tu pěšky a nikdy jsem neměl problém," řekl šéf formule 1 pro AP. "Tím nemyslím jen závod, ale i ostatní případy, kdy jsem tu byl. Taky jsem nikdy neviděl, že by někdo jiný měl problémy."

Diskuze (23) Další článek: Red Bull v poháru jezdců radši prohraje, než aby využil týmovou režii
19:57 | Jean-Eric Vergne uvedl, že novináři překroutili jeho slova. Red Bull ho prý nikdy nekontaktoval v souvislosti se sedačkou pro rok 2019.
19. srpna | Robert Wickens je po nehodě v IndyCar při vědomí a je transportován do nemocnice.
19. srpna | Velká nehoda v IndyCar. Závod přerušen odkaz
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10