Brazílie byla nebezpečnější než v minulosti, ale týmy si nestěžují

Formule 1 zažila letos v Sao Paulu několik incidentů, členové různých týmů byli na cestě z okruhu přepadeni. Přesto nikdo nevolá po přestěhování nebo zrušení Grand Prix Brazílie.
Brazílie byla nebezpečnější než v minulosti, ale týmy si nestěžují

Největší událostí bylo přepadení Jensona Buttona, ale do podobných problémů se dostali také například technici Sauberu. V chudinských čtvrtích v okolí okruhu je kriminalita velmi vysoká.

"Upřímně si nemyslím, že bychom měli vinit pořadatele z toho, co se děje venku, jejich možnosti jsou omezené," řekl šéf McLarenu Martin Whitmarsh. "Roky jsme o tom tady slyšeli a evidentně se to zhoršilo. Bylo mi řečeno, že tu došlo k pěti incidentům. A jakmile začnou nosit samopaly, posouvá se to trochu na jinou úroveň. Takže to vyvolává obavy."

Whitmarsh se ale domnívá, že se bezpečnostní situace v Sao Paulu zlepší. "Brazílie bude pořádat mistrovství světa ve fotbale a Olympiádu, takže na tom budou muset v této zemi tvrdě zapracovat. Jsem si jistý, že to udělají."

Šéf Ferrari Stefano Domenicali neměl pocit, že by situace v Interlagosu vybočila z normálu. "Upřímně, nechci říkat, že je to tu nebezpečné. Víme, že něco špatného se může stát kdekoliv na světě."

Ačkoliv k incidentům v Brazílii dochází každý rok a letos poprvé měl být obětí přepadení jezdec, Bernie Ecclestone zůstal zcela v klidu.

"Jezdím sem asi 40 let, chodím tu pěšky a nikdy jsem neměl problém," řekl šéf formule 1 pro AP. "Tím nemyslím jen závod, ale i ostatní případy, kdy jsem tu byl. Taky jsem nikdy neviděl, že by někdo jiný měl problémy."

Další článek: Red Bull v poháru jezdců radši prohraje, než aby využil týmovou režii

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.